10 olulist asjaolu, mida meeles pidada laenufirma valimisel

Isegi, kui sul on parasjagu laenu saamisega väga kiire ning sa ei jõua ära oodata, millal mõni kiirlaen toob positiivse vastuse, ei tohi ühegi laenuotsusega kiirustada, seda eriti siis, kui võtad laenu ettevõttest, millega sa pole varem kokku puutunud. On mitmeid asjaolusid, mis mõjutavad kaalukaussi ja tõstavad mõned laenufirmad teistest esile, jättes samas teised kaugele oma varju. Sujuva ja positiivse laenukogemuse jaoks pead kaaluma selliseid asjaolusid. Siin on mõned tähtsamad punktid, mida sa peaksid endalt küsima alati, kui soovid ettevõttelt laenu võtta.

1. Kas ettevõttel on tegevusluba?

Alustame listi selle küsimusega põhjusega: see on eranditult kõige olulisem asjaolu laenufirma puhul. Laenu ei tohiks kunagi võtta ettevõttelt, millel ei ole riiklikult väljastatud krediidiandja tegevusluba. Ainult tegevusloaga ettevõtted lähtuvad riiklikest nõuetest ja seega pole hirmu, et sind petetakse kuidagi. Laenufirmad peavad vastama karmidele nõudmistele, seega on turvaline võtta laenu tegevusloaga ettevõtetelt.

2. Kes on ettevõttega seotud?

Laenufirma kohta ütleb väga palju see, millised on selle juhid. Eesti internetiavarustes on mitmeid infoportaale, mis võimaldavad paari hetkega kontrollida, kes on laenufirma juhid ning millega nad on varasemalt tegutsenud. On selge, et kui juhatusse kuulub mõni skandaalne või kahtlase mainega isik, heidab see varju laenufirmale ja seega ei pruugi olla hea mõte taolisest kohast väikelaen võtta.

3. Millise mulje jätab laenufirma koduleht?

Koduleht on nagu ettevõtte visiitkaart tänapäevases modernses ühiskonnas. Seetõttu on veider, kui mõnel laenufirmal on iganenud veebileht, mis meenutab 1990-ndate „põnevaid“ veebiloominguid, mitte korralikku esinduslehte. Kui juba avaleht ei jäta usaldusväärset muljet, siis kuidas saab usaldada ettevõtet rahaga majandama või veel vähem laenumakseid haldama, ilma kliente petmata? Olgu, kuidas tegelikkus on, vananenud koduleht ei ole kunagi hea märk.

4. Kas lepingutingimused tunduvad inimlikud ja mõistlikud?

Lepinguid tuleb alati korralikult lugeda ja lausa mitu korda kui vaja. Seda ei toonitata niisama suusoojaks, vaid on oluline mõista, millele alla kirjutad. Lepingus võib olla kirjas peene trükiga mingeid asjaolusid, mis sulle ei ole meeltmööda. Kui nii, ei tasu allkirjastada dokumenti ning pöörduda ettevõtte poole, kus laenulepingu tingimused on sõbralikumad.

5. Kui palju laen sulle tegelikult maksma läheb?

Krediidi kulukus on suur küsimus, mis tekitab segadust. On oluline mõista kohe alguses, kui kulukaks laen võib tegelikult kuluda, enne, kui võtad endale kukile liiga kalli laenu. Nagu eelnevagi punkti korral, loe korralikult tingimusi ja veendu, et mõistad laenu koguhinda sinu jaoks.

6. Kas klienditeenindus on sinu jaoks olemas siis, kui on abi vaja?

Kui miski tekitab küsimusi, makse hilineb või on mingeid muid laenuga seonduvaid muresid, on tähtis sõbraliku ja sujuva klienditeeninduse olemasolu. Selle katsetamiseks võid näiteks saata väikese testkirja, mis annab sulle aimu selle kohta, milline on ettevõttes tegelikult klienditeeninduse kvaliteet.

7. Mida räägib meedia?

Sarnaselt ettevõttega seotud liikmete mainele on oluline kontrollida, mida on räägitud laenufirma kohta meedias. Kui vaid põgusa otsingu tulemusena leiad kümneid artikleid, mis viitavad firma kahtlasele tegevusele või petturlikele maneeridele, tasuks sellest ettevõttest eemale hoida enne, kui saad valusalt kõrvetada.

8. Kas laenutaotluse tegemine on lihtne?

Isegi, kui kõik eelnev on näinud välja suurepärane ja soovid laenu taotleda, võib tehingumurdjaks olla keeruline registreerumisprotsess või ebamäärane laenutaotlus. Õnneks ei kimbuta see probleem paljusid Eesti laenufirmasid, kuid sellest hoolimata oleks paslik katsetada, kuivõrd lihtne on registreerumine, seda ka seetõttu, et hiljem saad näha oma laenuga seonduvaid andmeid just sisselogimise teel.

9. Kuivõrd paindlikud on laenusummad ja teised tingimused?

Kui krediidi kulukus tundub vastuvõetav, siis teisalt on vaja jälgida ka seda, kuivõrd mitmekesine on üldse laenufirma valik. Mitmel puhul võib välja tulla, et võrratu maine ja sõbraliku klienditeenindusega ettevõttel ei olegi sulle pakkuda nii palju kui sa oleksid soovinud ja jääd siiski paraku ilma laenuta.

10. Mis saab siis, kui laenu ei saa tasuda?

Üks olulisi asjaolusid on kahtlemata ka see, kuidas ettevõtte probleemidega tegeleb. Eesrindlikumatel laenufirmadel on veebilehel kirjas tingimused, mille alusel käsitletakse võlgnevusi ja muud sellist. Võid küsida ka foorumitest, kas kellelgi on selle osas kogemusi konkreetse ettevõttega – vahel võid nii leida huvitavaid seiku.

Kui võtad arvesse kõiki neid kümmet punkti, leiad endale usaldusväärse laenupakkuja, kellega suhtlemisel ei tohiks sa kunagi hätta jääda!

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24