5 olukorda, mil on laenu võtmine õigustatud

Meile kõigile on juba lapsest saati õpetatud, et laenu ei tohiks käsitleda nagu leivaostu. Lausung „võlg on võõra oma“ on paljudel peas kumisemas, seda enam, et tänapäevased laenuportaalidki käituvad hoopis vastutustundlikumalt ja meenutavad igal sammul laenuandjale, et tegemist on tõsise kohustusega, mille võtmisele peaks eelnema korralik mõtisklus.

Võttes arvesse kõiki neid manitsussõnu, siis millal on üldse paslik võtta väikelaen ning millal ei ole see just parim mõte? Kirjeldame alljärgnevalt olukordi ja vajadusi, mille puhul võib laenu võtmine olla mõistlik otsus.

1. Kodu ostmine või remontimine

Esimene eesmärk meie listis on ka kõige kõrgema hinnaklassiga. Vahet ei ole, kas on soov osta pisike korter, maakodu või pisut uuendada oma olemasolevat pesa, koduga seonduvad kulud võivad küündida väga suurte summadeni ning paraku ei ole tihtipeale sellist summat ka lihtsalt niisama pangakontol ootamas.

Mida sellisel juhul teha – oodata, kuni vajaminev summa on kokku kogutud või oodata remonditööga, kuni viimane häda on käes? Õnnelik ja turvaline kodu on eduka elu alus ning seega ei tohiks häbeneda, kui soovid võtta kodu tarbeks laenu. Laenu võtmisel kehtib üldiselt põhimõte: kui tegemist on eesmärgiga, mis tasub end ära ka mitme aasta pärast, on tegemist mõistliku otsusega. Kodukulude katmine laenu abil on väga populaarne ja igati kasulik mõte, kui sul on võimalik laenumaksetega kenasti toime tulla.

2. Auto ostmine

Ka auto ostmine on seotud eelmises punktis mainitud põhimõttega. Neljarattaline sõber on perele tihti lausa hädavajalik, kui töökoht asub kodust kaugel ja ühistranspordiga sõitmine ei tule kõne alla. Investeerides autolaenuga uue sõiduki hankimisse panustad sa oma tulevikku – auto on vajalik tarbeese, mis teenib end veel 5 või 10 aastat ja enamgi. Autolaen on tihti suurema summaga tagatislaen, seega võib saada sõiduki ostmiseks soodsama intressiga laenu ja niiviisi mure kiirelt murtud.

3. Ravikulude ja tervisega seotud väljaminekute katmine

Pole vaja ülemäära palju selgitadagi, miks tervisekulude katmine laenuga võib olla mõistlik otsus. Paraku võib elus ette tulla olukordi, kus ravikulud kasvavad üle pea või kindlustus ei kata parasjagu konkreetset kulu. Hea terviseta ei saa ettegi kujutada tublimat töötegemist ega mingil muul viisil elu edendamist.

Samamoodi on arusaadav, kui sul on soov panustada iluprotseduuridesse, mis aitaksid sul tunda end enesekindlamalt – näiteks on võimalik terviselaenude abil finantseerida hambaravi ja muid sarnaseid protseduure.

4. Hariduse finantseerimine

Nagu öeldakse, siis ainus vara, mis jääb meiega alatiseks, on meie teadmised. Haridusse panustamine, olgu see täiendkoolitustele minemine või uue haridusastme omandamine, on igal juhul eluaegne investeering, mis võib seejuures ka tunduvalt edendada su elujärge. Paremad kvalifikatsioonid avavad uusi uksi, võivad sulle tuua parema töökoha ja muid võimalusi, mis hiljem tasuvad mitmeid kordi ära kunagi võetud laenukohustuse. Seetõttu ei ole hariduse finantseerimine sugugi halb mõte ning võib just olla lahendus, mis aitab sul leida tasuvama töökoha.

5. Laenukohustuste refinantseerimine

Viimase, kuid sugugi mitte vähem vajaliku otstarbena, on levinud ka suurema summaga laenu võtmine selleks, et tasuda juba kunagi võetud laenud. Laenu refinantseerimine aitab koondada pisikesed kulukad laenud ühte ja seetõttu on võimalik võita märgatavalt nii igakuisetelt maksetelt kui ka kogu intressisummalt. Ehkki laenu refinantseerimisega kaasneb mitmeid nüansse, mida oleme omagi lehel kajastanud, on see abistav meede, mida rakendada siis, kui laenud hakkavad üle jõu käima.

Laenu võtmine ei ole sugugi halb, kui seda teha targalt. Soovitame alati mitu korda põhjalikult kaaluda oma võimalusi ning proovida leida teine lahendus, ent kui su soovitud laenu otstarbe on seda kohustust väärt ning see teenib end sinu jaoks pikemat aega, on tegemist mõistliku ja kaalutletud laenuotsusega.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24