Kas osta järelmaksu või laenuga?

Kui soovid osta tarbeesemeid, näiteks mööblit või kodutehnikat, ent vajad selle jaoks laenutoodet, on kaks varianti – kas võtta järelmaks või tarbimislaen. Mõlema kasuks räägib mitmeid miinuseid ja plusse, seega võib valiku tegemine olla keerukas. Anname aga mõned nõuanded, kuidas valida ühe või teise vahel ja finantseerida oma ost ilma suuremate kõhklusteta.

Järelmaks aitab kontrollida kulutamist ja on mugava taotlusprotsessiga

Järelmaksu plusspoolel on üks eriline omadus: järelmaksuga saab võtta laenu ainult mingi teatud ostu tegemiseks ja seda otse müügikohas, kes on partnerluses järelmaksupakkujaga. Juhul, kui sa ei ole päris täpselt kursis sellega, kuidas järelmaksud töötavad, siis põhimõte on lihtne.

Nimelt, saades järelmaksu pead sa tegelikult hakkama kuumakseid tasuma järelmaksuandjale, mitte müügikohale. Müügikoht saab ostusumma samal ajal aga kätte, kuna järelmaksufirma maksab sinu ostusumma eest müüjale. Seega on järelmaksufirmad põhimõtteliselt nagu krediidivahendajad, seistes sinu ja müüja vahel.

Kuna järelmaksu korral maksab firma otse müüjale, tähendab see, et sina seda raha endale ei saa. Sa saad rõõmsalt küll poest oma tootega välja jalutada, kuid sinu pangakontole ei potsata mitte mingit summat, mistõttu ei ole võimalik, et sul tekib ahvatlus raha kasutada millegi muu jaoks või see lihtsalt tormakalt tuulde lasta. Sel põhjusel on järelmaks tunduvalt turvalisem ja kasulik siis, kui on mõttes hankida midagi konkreetset ning mitte midagi muud.

Ehkki ka kiirlaenud töötavad kiiresti ja laenu võib saada paarikümne minuti jooksul, on järelmaksutaotluse protsess reeglina veel kiirem. Müügikohas tuleb täita lihtne laenutaotlus, mille müüja saadab järelmaksufirmale. Viimane pärib seejärel aru pankadest ja krediidinfo portaalidest sinu krediidivõimekuse kohta. Kui saadakse kinnitust selle kohta, et sul on sissetulek ja pole võlgnevusi, saadki järelmaksu. Kogu protseduur võib aega võtta kõige rohkem 10-15 minutit, tehes silmad ette nii mõnelegi laenufirmale.

Veel üks põhjus, miks inimesed ikka ja jälle otsustavad järelmaksu kasuks, on selle võrdlemisi paindlik olemus. Kuigi järelmaksud ei ole intressi ja krediidi kulukuse määra poolest oluliselt soodsamad laenudest, võivad need olla rahakotile sõbralikumad. Järelmaksu antakse vahel lausa 10 euro suuruse kuumaksega, mis ei ole niivõrd tavaline laenufirmade puhul.

Nüüdseks võib järelmaks tunduda juba nagu unistuste krediiditoode, ent sellel on siiski teatud piiranguid, mida ei kaasne laenuga. Neist kõige olulisem on järelmaksutoodete limiteeriv olemus – nagu mainitud, siis ei saa sa raha enda kontolegi ja saad mingi teatud toote, kuid kui sul ei ole selget nägemust selle kohta, mida sa täpselt osta soovid, siis on laen mõistlikum, kuna annab sulle võimaluse ringi vaadata, ostumõtet „seedida“ ja valida enda jaoks parim.

Teine konksuküsimus on järelmaksugraafik, mis ei pruugi osutuda nii paindlikuks kui sa soovisid. Otsides madalat kuutasu, võid sattuda graafiku otsa, mis ei näigi kunagi lõppevat ja muutub muserdavaks, eriti kui tasud järelmaksu mitu aastat järjest. Kui soovid pigem kiiresti kohustusest vabaneda, võib jällegi olla laen sobivam valik.

Kõik ülalmainitu tähendab, et järelmaks võib olla paras lahendus siis, kui on vaja osta mingi konkreetne toode ja on eelistatud ka pigem madalam kuumakse, mis ei käristaks pere kuueelarvet lõhki. Laenud pakuvad seevastu rohkem vabadust selle osas, kuidas raha kulutada ja kohati keerulisema taotlusprotsessi tõttu võib tekkida enne raha saamist kõhklusi, mis aitab vältida võimalikke rahaprobleeme. Mõtle igal juhul mõlema variandi puhul põhjalikult, kas kohustus on sulle jõukohane ning ära karda küsida nõu spetsialistidelt!

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24