Kas pangahoiusel säästmine aitab koguda pensionipõlveks?

Vahet ei ole, kas oled juba neljakümnendates või oled vaevu koolipingist tulnud, pensioniajale pole kunagi liiga vara mõelda. Tegelikult peaks pensioniks raha säästmisega tegema algust võimalikult varakult, sest seda kauem on võimalik raha kõrvale panna. Ehkki säästmisviise on palju, siis on üks turvalisi võimalusi pangahoiusel säästmine. Kuna panga hoiukontode intressid on madalad, tekib siiski oluline küsimus: kas see aitab tõepoolest piisavalt raha koguda pensionipõlve jaoks?

Aeglane, aga stabiilne kasv

Ei saa imestada, kui oled vaadanud pangahoiuseid, nende paari protsendi suuruseid intressimäärasid ja mõelnud, et see on liiga väike summa, et üldse midagi koguda. Tõepoolest, panga hoiukontol säästmisega ei saa miljonäriks, kuna intress on väike, kuid selle väikese numbri taga peitub olulisem põhjus: see intressimäär aitab võidelda inflatsiooni vastu, hoides seega raha väärtust kahanemata, olenemata sellest, mis parasjagu majanduses toimub. Pangahoiuste intresse vaadates võib näha, et see on alati pisut kõrgem kui inflatsioon, garanteerides hoiustajatele kindla kasvu.

Kui 2% ei tundugi palju, siis küsi endalt aga järgmist: kas sul oleks see 2% lisaraha muidu olemas olnud? Ilmselt mitte. Pangas saab hoiustada raha ka pikka aega ning näiteks 10 aasta jooksul on 2% juba korralik lisasumma: näiteks 1000 euro hoiustamisel võid sa teenida mitukümmend eurot. Veelgi parem on olukord siis, kui hoius töötab liitintressi põhimõttel, mis tähendab, et hoiusel olev summa kasvab jõudsamalt.

Turvaline, mugav ja igihaljas

Olgem ausad, hoiupõrsasse sentide kogumine on tüliks ja tihti ebaefektiivne, kuna kipume raha ikka ja jälle kasutama või unustame lihtsalt hoiupõrsasse raha juurde panna. Hoiukontodega on asi aga teisiti. Ehkki neid leidub erinevaid, on peaaegu alati võimalik sõlmida pangaga kokkulepe, mille kohaselt kantakse iga kuu su peamiselt pangakontolt raha hoiuse kontole. Nii ei pea sa kunagi mõtlema sellele, kas oled juba teinud oma panuse säästmiseks või on kunagi võetud tarbimislaen juba napsanud liiga suure osa su sissetulekust, muutes pealtnäha võimatuks raha säästmise. Automaatne hoiustamine on eriti hea neile, kes kipuvadki tihti unustama raha kokkuhoidmist.

Järgmine oluline faktor on pankade turvalisus. Pangad on kaitstud riikliku tagatisfondiga, mis garanteerib, et ennenägematute olukordade toimumise korral saad sa hoiustatud raha ikkagi alati tagasi, ükskõik, mis ka ei oleks juhtunud. Sellist kindlustunnet ei saa anda sulle madratsi all olev rahapakk.

Pangahoius on nagu kindlustus

Hoiukonto ei saa sind teha rikkaks, ent see saab sulle anda kindlustunde, et pensionipõlves ei pea sa raha pärast muretsema. Kui suunad kas või iga kuu hoiukontole 10 eurot, teeb see kokku 10 aasta jooksul lausa 1200 eurot, sinna lisanduvad veel intressid. Tänu paindlikele tingimustele saab hoiustada iga inimene väga lihtsalt, seejuures ilma oluliselt suurt väljaminekut tegemata. Hoiukonto turvaline olemus, võimalus võidelda inflatsiooni vastu ning paindlikud automaatsed maksed on selged asjaolud, mistõttu tasub hoius end kuhjaga ära, aidates sul pensionipõlves kenasti hakkama saada ja nautida igati välja teenitud puhkust, ilma samal ajal igapäevaselt raha pärast muretsemata.

Isegi, kui igakuisest eelarvest napsavad kiirlaenud ja nende kuumaksd oma osa või su palganumber ei näi piisavalt suurena hoiustamise jaoks, saab pangas raha hoiustada ka väga väikeste summade kaupa. Kõige olulisem on alustada, sest iga säästetud euro on võidetu euro ning mida varem sellega alustad, seda kindlamalt tagad endale hubase vanaduspõlve!

Reklaam

ferratum

zip-banner

creditstar

kinnistulaen

moneyzen