Krediitkaart või mobiilne laenulimiit – kumb on parem?

Pärast paari aasta taguseid seadusemuudatusi on traditsioonilised kiirlaenud muutunud vähem prominentseks kui varem. Selle asemele on tekkinud mobiilsed arvelduskrediidid ja laenulimiidid, mis on mõeldud kiire elutempoga tänapäevasele inimesele, kellel võib lisaraha vaja minna, ent kellel ei ole aega ega mahti teha laenutaotluseid pidevalt.

Vahel kutsutakse selliseid laenutooteid ka mobiilseteks krediitkaartideks, vihjates laenutoote sarnasusele klassikalistele krediitkaartidele, mis on enamikele inimestele tuntud. Mõlema krediiditeenuse puhul, olgu selleks tuntud plastikkaart või laenufirmalt taotletav laenulimiit, avatakse krediiditaotlejale teatud määraga limiit (limiidi suurus sõltub seejuures sissetulekust). Seda limiiti saab kasutada vabalt ning kasutatud summa pealt tuleb hakata iga kuu tasuma koos intressidega makseid, kuni summa on tasutud. Samas aga seni, kuni limiiti kasutanud ei ole, pole ka ühtegi lisakulu, kui tootega ei kaasne just igakuine hooldustasu või midagi muud sarnast.

Need kaks teenust on küll pealtnäha väga sarnased, ent tegelikult eristavad neid mõned peened pisiasjad, mistõttu võib üks või teine olla eelistatum. Kumb siis ikkagi parem on? Nii lihtsakoeliselt kui see ka ei kõlaks, siis valik sõltub olukorrast.

Mobiilne krediitkaart võib olla soodsam ja turvalisem

Internetist taotletavad laenulimiidid ja arvelduskrediidid ei ole niisama ilma põhjusta tarbijate seas populaarseks muutunud. Paindliku olemuse ja kättesaadavuse tõttu on sellised teenused juba mõnda aega olnud armastatumad kui tüüpilisem väikelaen või mõni muu sarnane laenutoode.

Võrreldes krediitkaartidega on sellistel omamoodi moodsatel laenuteenustel teinegi eelis: need on tihtipeale soodsamad. Ehkki laenulimiitide intressid on sarnased kiirlaenudele ja võivad olla seega üpris kõrged, pakuvad paljud laenufirmad selliseid teenusid ilma igasuguste teenustasude ja kuutasudeta. See tähendab, et mobiilse laenulimiidi võib avada endale igaks juhuks igal ajal ning seda isegi kuid või lausa aastaid kordagi mitte puutuda ja see ei too kaasa mingeid lisakulusid.

Teisalt on aga krediitkaardid üsna kulukad, sest peaaegu alati kaasneb krediitkaardiga igakuine hooldustasu, rääkimata sellest, et tegemist on sisuliselt siiski pangakaardiga, millel on teatud kehtivusaeg ning selle möödumisel tuleb tellida uus kaart, mis võib samuti maksta.

Laenutooted on teadupärast üsna riskantsed, eriti nende jaoks, kellel on raske kulutamist piirata. Krediitkaartide puhul on avatud üsna paindlik limiit, mida saab kasutada ühe korraga limiidi ulatuses soovi korral. See tähendab, et ostlemissõpradel võivad hakata nö näpud sügelema ja tekib soov kasutada krediitkaarti selleks, et osta ehk täiesti ebavajalikke asju. Laenufirmast taotletud krediidilimiidi puhul on lood pisut limiteeritumad.

Nimelt, selleks, et laenulimiiti kasutada tuleb teha esmalt uus kiire laenutaotlus. Selle tegemine on küll lihtne, kui sul on juba laenulimiit avatud, kuid nii välditakse olukordi, kus laenuraha on kasutuses neil, kes soovivad kulutada hetke ajendil. Laenulimiidi kasutamise taotlemise ajal võid juba ostusoovis ümber mõelda, seega jääb raha alles ja rumal ost tegemata.

Krediitkaardiga raha kohe olemas

Seevastu on ka krediitkaartidel omad head küljed. Erinevalt mobiilsest laenulimiidist võib krediitkaardiga saada mitmesuguseid soodustusi, näiteks reisikindlustuse, soodsamaid hotellibroneeringuid või midagi muud põnevat, olenevalt krediitkaardist. Kõrgema taseme krediitkaardid garanteerivad kasutajale lausa VIP-laadse kohtlemise, mis on kindlasti suureks eeliseks teiste krediiditoodete ees.

Mainisime küll eelnevalt kulutamise piiramist, kuid krediitkaardi käepärasus on jällegi ka omamoodi üks selle eeliseid. Kui reisid palju, on krediitkaart asendamatu tööriist, millega saab maksta peaaegu kõikjal. Samuti ei ole vaja uuesti ja uuesti läbi teha taotlusprotsessi, kuna krediitkaardi limiit on pidevalt saadaval ilma taotluseta.

Seega kokkuvõttes sõltub eelistus isiklikust maitsest ja parasjagu olevast vajadusest. Igal juhul on selge, et mõlemad krediiditooted – nii käega katsutav krediitkaart kui ka laenulimiit – mugavad tooted, mida kasutada siis, kui vaja pisut lisaraha.

Reklaam

ferratum

zip-banner

creditstar

kinnistulaen

moneyzen