Lihtsad viisid, kuidas alustada investeerimist täieliku algajana

Investeerimisest on tihti jäetud mulje nagu tegemist oleks üksnes finantsekspertide pärusmaaga, kus on vaja miljonite suurune rahakott. Tegelikkuses saab aga investeerimisega algust teha igaüks, hoolimata rahakoti paksusest või eelnevast investeerimiskogemusest. Veelgi enam, investeerimine peaks kuuluma pere eelarve juurde sama prominentselt nagu säästminegi. Kui sa ei soovi, et rahahäda korral oleks kiirlaen ainus võimalik lahendus ning soovid oma sissetulekut suurendada, siis võid katsetada alljärgnevaid hõlpsaid mooduseid investeerimiseks.

1. Alusta hoiusest

Hoiuseid seostatakse tihti pigem säästmisega, kuid iga kord, kui saab rääkida raha kasvatamisest, on tegemist investeerimisega. Kõik Eesti pangad pakuvad mitmeid hoiustamisvõimalusi – mõned neist on pikaajalisemad ja turvalisemad, mõned lühikese hoiustamisperioodiga ja mõnevõrra riskantsemad.

Pangas on võimalik konsulteerida ka investeerimisspetsialistiga, kes vaatab põhjalikult üle su eelarve ja aitab koostada strateegia. Teisisõnu võid sa panga kaudu hoiukonto avamisel arvestada, et sul on keegi, kes aitab investeerimisel kätt hoida. Hoiukontod on seejuures ühed kõige turvalisemad ja kindlamad investeerimisvõimalused. Kuigi tulu ei ole võimalik teenida väga palju ja intress võib olla üksnes paar protsenti, on see siiski hea viis, kuidas investeerimismaailmas nö käsi valgeks saada.

2. Investeeri aktsiaturul internetimaakleri või panga kaudu

Aktsiaturg näib kindlasti paljude jaoks hirmuäratav, kuid kui asja pisut süveneda, ei olegi see nii keeruline kui tundub. Tänapäeval on võimalik interneti vahendusel avada konto mõne online-aktsiamaakleri veebilehel ning mitmed sellised maaklerettevõtted võimaldavad investeerida automatiseeritult, tehes sinu eest suurema töö ära. Kui soovid rohkem ise kätt proovida, on sellised platvormid väga lihtsa ülesehitusega, sisaldavad tihti harivaid artikleid ja muud sellist, mis aitab teha häid investeerimisotsuseid.

Kui ei soovi siiski tõtata aktsiaturule niivõrd aktiivselt kaasa lüües, on teine võimalus avada investeerimiskonto pangas. Pank teeb kõik tehingud sinu eest ning sina saad lihtsalt nautida suurenevat kapitali.

3. Proovi ühisrahastust

Ühisrahastus on tormijooksuna eestlaste poolehoiu võitnud ja seda mitte üksnes laenutaotlejate poolt. Nimelt võimaldavad ühisrahastusplatvormid vaid paari hiireklõpsuga alustada investeerimist, seejuures on kõik nii lihtne, et vaja ei ole ei erilisi teadmiseid ega ka paarikümnest eurost suuremat sissemakset. Platvormil pead lihtsalt valima endale meeldivana tunduva laenutaotluse ja panustama teatud summa sellesse laenu, olgu selleks väike tagatiseta laen või midagi muud huvipakkuvat.

On selge, et seda ei tohiks teha uisapäisa ega investeerida raha nagu mängiksid bingot, vaid peaksid eelnevalt analüüsima laenutaotlust ja panustama ühe osa oma kapitalist, mitte kõike. Soovitame enne igal juhul pisut uurida ühisrahastuse kohta, kuid oleme veendunud, et kui uurid seda meetodit kas või paarkümmend minutit, on su jaoks juba palju selgem, kuidas ühisrahastusega lisaraha teenida.

4. Investeeri kinnisvarasse

Ehkki kinnisvara ei ole kõige soodsam investeerimisviis, on see lihtne moodus alustamiseks. Kinnisvara on igihaljas ja ei kao kuhugi, mainimata veel seda, et tegemist on reaalse materiaalse varaga. Samal ajal saab kinnisvara enda kasuks teenima panna kümnetel erinevatel viisidel, alates rentimisest kuni teatud osade müümiseni. Kuigi see on pisut keerukam meetod kui eelnevalt mainitud kolm investeerimiskanalit, ei saa eitada kinnisvarainvesteeringute tulusust ja samas ka võrdlemisi hõlbust olemust.

Nagu näha siis ei pea investeerimist pelgama, isegi, kui pole mitte mingisugust varasemat kogemust selles adrenaliinirohkes valdkonnas. Ainus, mis tuleb teha, on alustada mõne meetodiga ja tasapisi kasvatada oma rahavarusid, kuni ühe hetkeni ei pane sa tähelegi, kuidas oled kunagisest kollanokast muutunud kogenud investeerimishaiks, kes teeb strateegiliselt otsuseid ja kasvatab oma sissetulekut, suundudes rõõmsalt rahalise vabaduse poole.

Reklaam

ferratum

zip-banner

creditstar

kinnistulaen

moneyzen