11 toodet, mille ostmiselt ei tasu kunagi kokku hoida

Isegi, kui sa oled oma majapidamises loonud karmi säästurežiimi, on teatud tooted, mille kvaliteedilt ei tasuks kompenseerida. Pikas perspektiivis tasub kõrgem hind end kuhjaga ära ühel või teisel põhjusel ning muudab ka mõningase kulutamise õigustatuks.

Järgnevalt leiad 11 taolist toodet, mille ostmisel ei tasu niivõrd palju münte sõrme vahel veeretada ning võid pisut laristada, teades, et see on seda väärt.

Kindlustus

Kindlustusmaailmas öeldakse naljatlevalt, et kui sa tahad kindlustust, mis oleks odav ja hea, pead sa hankima kaks kindlustust: ühe, mis on just nimelt odav ja teise, mis on hea kattega.

Sellest põhimõttest lähtuvalt ei tohiks kunagi koonerdada üheltki kindlustusliigilt, olgu tegemist kodukindlustuse või elukindlustusega. Kui maakler pakub teiste seltsiga võrreldes üllatavalt odavat hinda, võib olla võimalik, et mõned katted on välja jäetud, mistõttu ei saa sa kokkuvõttes täielikku kaitset.

Kui asi puudutab sinu pere turvalisust, ei tohiks selle arvelt säästa. Ainus kindlustus, mille puhul on mõistlik valida toode vaid hinna järgi, on kohustuslik liikluskindlustus, mille katted on erinevates seltsides kas täpselt samad või äärmiselt ligilähedased.

Auto või kodu remontimine

Remonditöö võib oma olemuselt tunduda küll lihtne, kuid kulude kokkuhoidmiseks võib odava hinnaga remonditöö tähendada, et kasutatakse odavamaid materjale, mis ei pea kaua vastu või odavaid varuosasid, mis ei ole su autole head.

Sama kehtib ka kodu remondi osas, ükskõik milline remonditöö ka tegemist ei taha. Eriti ei tohiks kokku hoida mitte üheltki kulult, mis on seotud torustikutööde, lekete või veekahjudega – need võivad põhjustada hallitust ja mädanikku, mis võivad lõpuks su kodu täielikult hävitada.

Turvasüsteemid ja -varustus

Olgu tegemist jalgrattakiivri või kodusignaaliga, kui asi puudutab turvalisust, ei tohiks kunagi valida soodsaimat hinda – tulemus võib olla otseses mõttes ohtlik. Vali turvasüsteemid ja turvavarustus alati vastavalt selle võimekusele ning sinu vajadusele, ära seejuures aga hinnasilti vaata. Miski pole väärtuslikum kui sinu ja sinu pere tervis ning heaolu, seega ära ürita selle arvelt kokku hoida.

Juuksehooldus

Kui sa valid juuksurisalongi üksnes hinna järgi, võid sa lõpetada nigelas olukorras, sest võid saada oma standarditele mittevastava soengu või juuksevärvi. Sa pead aga paratamatult niiviisi ringi kõndima, seega võib ebameeldiv tulemus põhjustada lausa piinlikkust, rääkimata sellest, et probleemi parandamiseks pead sa minema mõnda teise salongi, et lasta juuksed taas korda teha.

Soodsamad salongid võivad kasutada ka madalakvaliteedilisi vahendeid ja juuksevärve, mis ei pruugi olla nii head, kui pisut kallimates salongides. Valides juuksurit, veendu alati salongi usaldusväärsuses ja ära lase oma valikut kõigutada hinnasildil.

Madrats

Madratsid on üsna kallid, kuid aseme ostmisel ei tohiks kompenseerida kvaliteedi arvelt. Pea meeles, et sa veedad kolmandiku oma päevast voodis ning sinu une kvaliteet määrab suuresti ära selle, kuivõrd hea on su elu. Mida parem on une kvaliteet, seda tegusam sa oled. Seepärast ei tasu valida kõige odavamat valikut, vaid valida madrats selle materjalide ja omaduste järgi.

Kui sa soovid raha kokku hoida, tasub oodata madratsi ostmisega seni, kuni hinnad langevad või tuleb soodusmüük, kuid väljaspool seda ei tasuks madratsi arvelt koonerdada.

Jalanõud

Paljud inimesed on saanud odavate jalanõude tõttu kõrvetada – ebakvaliteetsed materjalid ja viletsa kvaliteediga töö annavad tunda ning taolised jalanõud ei pea lihtsalt vastu. Kvaliteetsed jalanõud on eriti olulised siis, kui töötad jalgel või teed trenni, kuna viletsad jalanõud võivad lausa rikkuda su tervist. Sinu jalad tänavad sind.

Tualettpaber

Olgem ausad: kuna tualettpaber läheb niikuinii tualettpotis veega alla, tundub laristamisena osta kallim paber.

Tegelikult võid sa sellise mõtteviisiga aga teha endale rohkem halba kui head. Ostes odavamat ühekihilist tualettpaberit saavad ostetud rullid otsa lihtsalt märksa kiiremini, mistõttu ostad paberit tihemini. Selle asemel vali pigem kahe- või kolmekihiline paber, mis võib olla küll natuke kallim, kuid peab vastu tunduvalt kauem.

Päikesekreem

Eesti ei pruugi olla kõige päikselisem riik, aga meie kuumade suvede jooksul ei tohiks mitte keegi ilma päikesekaitsekreemita välja minna. Oled kindlasti kursis nahavähiohuga, mis on paraku enamgi kui reaalne. Kui ostad aga odava kreemi ja ei veendu selle võimekuses eelnevalt, võid teha endale tõelise karuteene, mille tagajärg on tõsine. Vältimaks koledaid tagajärgi, vali tunnustatud brändi loodud päikesekreem ja ära ürita seda kasutades kokku hoida, kandes nahale vaid imetillukese koguse.

Lemmikloomatoit

Kui sa hoolid oma lemmikloomast, siis ei tohiks sa talle kunagi osta kõige odavamat suvalist toitu. Koeratoidu purgil võib küll olla lihatüki pilt, kuid kui loed koostisosade nimekirja, võid avastada, et toidus on vaid paar protsenti liha. Sinu lemmikloom väärib parimat nagu sinagi ning seetõttu ei tohiks kunagi loomale anda odavat toitu, mille koostises sa pole eriti kindel. Paraku on mitmeid tootjaid, kes on sattunud lausa skandaalidesse, kuna nende lemmikloomatoidud sisaldavad rohkelt lisaaineid, vahel lausa kahjulikke.

Kui soovid raha kokku hoida ja ei raatsi osta kallimat toitu oma neljajalgsele sõbrale, võid hoopis valmistada talle toidu ise. Keetes ise oma sõbrakesele toitu tead vähemalt kindlalt, mida su loom sööb ning saad olla kindel, et ta ei tarbi midagi ebatervislikku.

Juust ja vorst

On raske ette kujutada võileiba ilma juustu ja vorstita. Meie toidupoodide letid on lausa lookas erinevatest juustu- ja vorstitoodetest, kuid sugugi mitte kõik neist pole mõistlikud. Ameerikas on avastatud lausa juustutootjaid, kes on seganud oma riivjuustu sisse saepuru, et alandada juustu hinda ja panna inimesi sedasi rohkem ostma. Eesti poelettidel ei pruugi selline stsenaarium küll olla väga reaalne, kuid see ei tähenda, et sinu rahakotile oleks kasulik osta suvalisi toiduaineid.

Enne juustupaki või vorstilati poetamist oma ostukorvi, loe selle koostist. Kas tegemist on tõesti juustuga või juustulaadse tootega? Kas tegemist on lihaka vorstiga või sisaldab see vaevu üldse liha? Mõtle oma tervisele ja ära kompenseeri toodetelt, mida tarbid igapäevaselt – sinu tervis on väärt parimat.

Tehnika

Olgu tegemist sülearvuti, tahvelarvuti või telefoniga – poed on täis kümneid erinevaid mudeleid, mis on niivõrd sarnased, et paneb pea pööritama. Paljud tehnikamüüjad lubavad ka hämmastavaid soodustusi sinu meelitamiseks. Ükskõik, millist tehnikaseadet aga vaja ka poleks, seade tuleks alati valida selle võimekuse järgi, mitte selle järgi, milline on hind.

Samuti tasuks tehnikat osta alati uuena, kuna tahes-tahtmata ei tea sa kasutatud seadme puhul kunagi, kust see pärit on ning milline selle seisund on – seda seniks, kuni ilmnevad esimesed probleemid ja pead tegema uue väljamineku. Kui tegemist on hädavajaliku ja kiireloomulise väljaminekuga, on alati võimalik hankida kiirlaen kodust lahkumata, et vajalik väljaminek teha, kuid mõistagi tuleks enne finantstoodete tarbimist hoolikalt kaaluda. Iga väljaminek ei ole kindlasti väärt finantskohustuse kaelavõtmist.

Nagu näed on mitmeid olukordi, kus on otstarbekas valida tooteid mitte niivõrd hinnasildi järgi kui selle omaduste järgi. Kui asi puudutab sinu tervist, turvalisust või heaolu, ei tohiks hinnasilt olla kunagi otsustav faktor.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24