7 viisi, kuidas hakata rohkem raha teenima juba täna

Raha on vähe. Kui tihti oled sa kuulnud seda lauset või kui tihti oled seda öelnud ise? Asjad aga ei saa muutuda paremaks seni, kuni sa ise ei tegutse selle nimel. Pühi peast kõik vabandused – siin on 7 viisi, kuidas hakata rohkem raha teenima ning elada finantsiliselt vabamat elu.

Küsi palgakõrgendust või leia kõrgema tasuga töö

Me ei mõtle siinkohal, et sa peaksid hommepäev marssima ülemuse kabinetti ja väitma, et nüüd vajad palgakõrgendust.

Kõrgema palga küsimine on õigustatud siis, kui sinu oskused ja töö kvaliteet vastavad kõrgemale palganumbrile ning on seda igati väärt. Kui sa tunned, et asjad on sealkaugel, siis ei ole mingit põhjust, miks sa ei peaks saama oma oskuste eest võrdväärset palka. Pea meeles, et sa oled ettevõttes väärtus ning kui tööandja ei ole nõus sind tunnustama vääriliselt, ei ole ka erilist mõtet sellises töökohas kauem oma aega kulutada.

Kui sa ei ole rahul oma praeguse positsiooni või palganumbriga, on mõistlik teha samme selle poole, et asuda tööle kõrgema tasuga töökohal. Võib-olla soovid sa näiteks töötada personalijuhi positsioonil, kuid oled seni töötanud personalijuhi assistendina? Pärast mõningate täiendkoolituste läbimist ja enese tõestamist on ka õigustatud asuda kõrgemale positsioonile, teenides seega välja ka kõrgema palga.

Tänapäeva maailmas on kõik uksed avatud. Sa ei ole puu, mis on juurtega maa külge aheldatud. Kui sa pole rahul oma palganumbriga ja arvad, et oled väärt paremat, siis mine ja kraba see parem töökoht endale – pole ühtegi põhjust, miks sa ei peaks saama väärilist tasu.

Arenda oma oskuseid või õpi mõni uus oskus

Kui sa soovid teenida kõrgemat palganumbrit, on selleks kõige selgem viis omandada endale oskused, mis on tööturul väga nõutud või arendada edasi oma olemasolevaid oskuseid.

Võta lisakoolitusi, õpi juurde teadmiseid internetis vabalt saadaval olevate ressursside abil ning omanda oskused, mis on vajalikud kõrgema palganumbriga töökoha saamiseks. Voila – sulle on avatud kõik uksed!

Hakka raha teenima põhitöö kõrvalt

Alati ei ole parema sissetuleku teenimise võtmeks palganumbri suurendamine. Võib-olla sooviksid sa üldse töötada oma huvialade kallal ning tahaksid teenida raha oma hobidega?

Kui sul on spetsiifilised teadmised, oskused või sa valmistad midagi ägedat, mida inimesed sooviksid osta, võid oma põhitöö kõrvalt hakata tegelema just sellega. Kui sa oled mingi valdkonna professionaal, miks mitte alustada näiteks temaatilist blogi, kus jagad oma nõuandeid – inimestele meeldib lugeda autentseid nippe valdkonna tegijatelt. Kui sulle meeldib teha käsitööd, võid oma tooteid hoopis müüa siin-seal. Sul on vaja ainult pealehakkamist!

Julge küsida raha oma töö eest

See punkt võiks olla tegelikult esimene, kuna mõnes mõttes on see kõige tähtsam. Nagu rõhutasime ka esimeses punktis, siis kui sa tunned, et oled väärt kõrgemat tasu, ei tohiks sa karta selle küsimist.

Palju inimesed kardavad kõrgema summa küsimist, arvates, et see peletab kliendi minema, kuid kui klient (või kas või ülemus) ei ole nõus kõrgemat tasu maksma, ei olegi sul vaja sellist klienti. Pole mõtet langetada oma hinda ja pakkuda kõige odavamat – küsi alati sellist tasu, mis on sinu jaoks aktsepteeritav ning sinu arvates õiglane.

Ära ole pettunud eitava vastuse korral ning otsi lihtsalt uusi võimalusi, kuni leiad selle kliendi, kes on nõus sinu hinnaga.

Alusta enda ettevõttega

Ettevõtlus ei ole maagiline tee rikkuse poole ning ei taga mitte mingil juhul kohest edu. Tegelikult nõuab enda ettevõtte rajamine ja haldamine tohutut tööd ning vahel pole see sugugi keeruline.

Kui sa tahad aga hakata iseenda ülemuseks, sul on idee, millesse sa sügavalt usud ning sa tahad jõuda finantsilise vabaduseni, on ettevõtlusega alustamine selge tee.

Alustuseks tasuks luua endale selge plaan, kuidas toimida. Kuidas ettevõtet rahastada? Kuidas jõuad oma klientideni? Mis on sinu tegevuse eesmärk? Kirjuta kas või algeline äriplaan – see ei tähenda, et sinu ettevõte ka kulgeb täpselt plaanipäraselt, kuid äriplaani koostamine aitab sul enda jaoks luua selgema pildi kogu ideest ning annab ideid, kuidas edasi tegutseda.

Õpi, kuidas jõuda oma sihtgrupini

See on peaaegu üks kõige olulisemaid asju, mis endale selgeks teha. Mida sinu kliendid või sinu ülemus sinust tegelikult ootab? Millised on nende eesmärgid ja soovid? Kui sa mõistad, mida sinult oodetakse, oled sa ka sellevõrra parem oma tegevuses – sa tead, kuidas asju teha nii, et sa täidaksid ootused enne, kui sinult üldse midagi küsitakse. See on üks edu aluseid.

Mis kõige parem, see ei nõua isegi tohutut tööd. Sa pead üksnes keskenduma oma klientide soovidele ja proovima mõelda nagu nemad.

Kui sa oled alustav ettevõtja, aitab sihtgrupi mõistmine sul ka välja selgitada selle, kuidas nendeni jõuda ning kuidas neile nö korda minna – ehk sisuliselt, kuidas nendega ühendust saada. Kas sinu sihtgrupp viibib rohkem sotsiaalmeedias ja hangib sealt informatsiooni? Kas neile meeldib lugeda blogisid? Sihtgrupi mõistmine on esimene samm, mille peaks astuma iga ettevõtja, kes tahab garanteerida kindla edu oma vastloodud ettevõttele.

Suhtle ja ehita endale võimas inimeste võrgustik

Isegi, kui sulle ei meeldi suhelda, on edu jaoks hädavajalik luua tutvuseid ning ehitada enda ümber võrgustik inimestest, kes kõik töötavad ühe mõttega – luua endale selline elu nagu nad on alati unistanud.

Näiteks: kui suhtled inimestega ja annad teada, kuivõrd innukas veebidisainer sa oled, võib see mõnele tuttavale meelde jääda, kes järgmisel hetkel edastab sinu kontakti oma tuttavale, kes vajab parasjagu veebidisaini. Suhtlemise olulisust ei tasuks alahinnata, kuna see võib suuresti muuta kogu sinu karjääriredelit.

Kui sulle ei meeldi käia üritustel või suhelda näost-näkku, on võimalik sarnaseid suhtluseid luua isegi internetis. Otsi üles kommuunid, kus suhtlevad sinu valdkonnaga seotud või muidu huvitavad inimesed, liitu gruppidega ning foorumitega ja jäta endast nö märk maha. Selline tegevus ei pruugi tuua koheseid tulemusi, kuid on inimesi, kes leiavadki endale kliente üksnes foorumite vahendusel! See võid olla ka sina.

Kõige olulisem on meeles pidada, et edu ei tule õuele üleöö ning see nõuab tööd. Iga eduloo taga on kaalutletud otsused – kui sa soovid näiteks laenu võtta, esmalt võrdle laene  ning alles siis tegutse. Sama kehtib ka karjäärimuudatuste tegemisel. Tee endale plaan, kuidas rahalist olukorda parandada ja hakka selle poole liikuma juba täna. See tähendab, et oled homme juba sammu võrra lähemal!

Ära aga jää lootma heale õnnele ega sellele, et keegi kingib sulle võimalusi. Nagu tabav vanasõna ütleb on igaüks oma õnne sepp ning isegi, kui tegutsed iga päev tasahaaval, tegutsed sa kindlameelselt oma tuleviku parandamise nimel.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24