Autolaen

Su vana neljarattaline on oma aja ära elanud ning soovid osta uue auto? Laps sai 18-aastaseks ning tahaksid teda üllatada särava metalse kingitusega? Ehk on vaja lihtsalt laenu suurema väljamineku katmiseks, aga pangad vastavad laenutaotlusele eitavalt? Paindlike tingimustega autolaen võib olla just see, mida vajad selliste olukordade puhul.

Laenuandja Aeg saada Saate SMS Vanus MAX summa Tähtaeg Taotle Laenu
bobdora 5 min Yes 18 – 70 10000 60 kuud Taotle Laenu
raha24 60 min No 17 – 70 5000 60 kuud Taotle Laenu
laen.ee 15 min No 18 – 70 7500 € 5 aastat Taotle Laenu
inbank 1 päev No 21 – 70 10000 € 72 kuud Taotle Laenu
SMSraha 15 min Yes 18 – 70 1000 € 3 aastat Taotle Laenu
SMS money 1 päev No 18 – 70 1000 € 3 aastat Taotle Laenu
 

Mis on autolaen?

Autolaen ehk laen auto tagatisel on tagatisega laenu liik, mille puhul on tagatisvaraks sõiduvahend. See sõiduvahend võib olla nii sõiduauto, veoauto, kaubik, traktor kui ka isegi mootorratas või paat – põhimõtteliselt sobib tagatiseks kõik, mis on registreeritud Maanteeameti registris. Sõiduki turuväärtusest sõltub saadava laenu suurus, seejuures on võimalik osta autolaenuga nii uus auto kui ka tagada laen olemasoleva vana sõidukiga.

Auto laen on üks kõige paindlikumate tingimustega laene, võimaldades võtta laenu maksehäiretega ning laenata vahel ka üsna suuri summasid, samas aga võib autoga edasi sõita – saad raha ning ka auto jääb sulle! Lisaks suurtele laenusummadele on autolaenu intress märkimisväärselt soodsam kui kiirlaenu korral, mistõttu on see autoomanike jaoks parim võimalus ootamatu rahamure lahendamiseks.

Laenates raha auto tagatisel ei ole laenusumma kasutusotstarve määratletud ning laenuandja ei esita mingeid piiranguid sellele, kuidas laenusummat kasutad. Oma olemasoleva sõiduki tagatisel raha laenates on tegemist täiesti tavalise laenuga, mis erineb kiirlaenudest üksnes selle poolest, et laenuandjal on väiksem risk – juhul, kui laenusaaja ei maksa laenu korralikult tagasi, on laenuandjal õigus auto laenu katteks rakendada. See on ühtlasi ka madalama intressi põhjus, kuna laenuandja ei pea niivõrd muretsema „hapuks minevate“ laenude ja kahjumi pärast.

Kui palju raha saab autolaenuga laenata?

Autolaenu summad on väga paindlikud ning jäävad üldiselt vahemikku 500 – 15 000 eurot. Võetava laenu summa aga oleneb sõiduki turuväärtusest. Selle jaoks hinnatakse autot, et selgitada välja konkreetse sõiduki hetke turuväärtus. Hindamine on tavaliselt tasuta ning toimub näiteks mõne veebis leiduva andmebaasi põhjal, kus võrreldakse müügis olevate samalaadsete sõidukite hindu.

Autolaenude eripära on ka laenusumma protsentuaalne ulatus tagatise väärtusest. Laenusumma on 80 – 90% sõiduki turuväärtusest, mis tähendab, et kui sõiduki turuväärtuseks hinnatakse 10 000 eurot, ei tähenda see, et laenata ongi võimalik 10 000 eurot, vaid hoopis 8000 või 9000 eurot. Antud asjaolu põhjus seisneb sõidukite loomulikus kulumises, seega ei ole auto laen peaaegu mitte kunagi sajaprotsendilise turuväärtuse suurusega.

Millised on autolaenu tingimused?

Autolaen erineb teistest laenuliikidest peamiselt selle poolest, et laenu saavad ka inimesed, kellel on hüplik sissetulek või on kehtivad maksehäired. Kuna sõiduk on laenu tasumise tagatiseks, saab laenuandja kohelda laenutaotluseid pisut vabamalt ning võimaldada laenu ka neile, kelle krediidiajalugu ei ole kõige puhtam. See ei ole aga universaalne reegel ning mõned laenufirmad annavad laenu siiski ainult maksehäireteta taotlejatele, kes saavad tõestada regulaarset sissetulekut vähemalt 300 euro ulatuses kuus. Seejuures ei tohiks laenutaotlejal olla igakuiselt kohustusi rohkem kui 40% suuruses igakuisest sissetulekust, mis võib jällegi raskendada autolaenu saamist, kuna taotletava laenu igakuine tagasimakse ei tohi olla suurem, kui 40% taotleja igakuisest sissetulekust.

Kuigi laenutingimused võivad laenuandjate vahel erineda, on laenud olemuselt sarnased. Autolaenude enim levinud tingimused on järgmised:

 • Laenusumma on alates 500 eurost kuni 10 000 euroni, mõnel puhul ka kuni 15 000 eurot. Laenu on võimalik saada 80 – 90% ulatuses sõiduki turuväärtusest.
 • Laenulepingu sõlmimisel tuleb sõiduk Maanteeametis ümber registreerida laenufirma nimele. Seega tuleb arvestada riigilõivu summaga. Lisaks sellele tuleb tasuda lepingu sõlmimise tasu, mis võib olla kas kindlaks määratud summa või protsent laenusummast. Suurema laenusumma korral võib laenulepingu sõlmimise tasu olla 100 – 200 eurot.
 • Laenu tagatiseks olevat sõidukit ei võeta laenufirma omandisse, kuigi omanikuvahetus on vormistatud – sõiduk jääb vabalt laenusaaja kasutusse kogu laenulepingu ajaks, seni kuni laenusummat korralikult tagasi makstakse.
 • Laenu tagasimakse periood on kuni 72 kuud. Konkreetne laenu tagasimakse periood sõltub laenusummast – mida suurem laenusumma, seda pikemat laenu tagasimakse aega on võimalik taotleda.
 • Laenu saab mitte üksnes sõiduauto, vaid ka kaubiku, traktori, mootorratta või isegi paadi tagatisel (ning ostmiseks).
 • Laenu võib saada alates 18-aastane Eesti kodanik või alalise elamisloaga isik. Mõne laenuandja puhul on autolaenu võimalik saada üksnes alates 21 või 22 eluaastast.
 • Tulenevalt seaduse poolt esitatud nõudmistest on vajalik sissetuleku tõestamine, ent maksehäirete olemasolu ei pruugi olla takistuseks. Kui laenufirma näeb, et taotlejal on piisavalt vahendeid laenumaksete igakuiseks tasumiseks, ei tohiks laenu saamisega olla probleemi.
 • Tagatiseks oleval sõidukil peab olema liikluskindlustus, aga kaskokindlustuse olemasolu pole kohustuslik. Kui sõiduk on lepingu sõlmimise jaoks läbinud Maanteeametis omanikuvahetuse, tuleb sõlmida uus liikluspoliis.
 • Kui soovid võtta laenu auto tagatisel, peab sõiduk olema kindlasti sinu nimel. See tähendab, et autolaenu ei saa võtta, kui sõiduk on liisingufirma nimel või mõne teise isiku nimel.
 • Autolaenu saab ka vanema sõidukiga – auto vanus ei ole tavaliselt piiratud. Laenu saamiseks ei pea auto vastama mitte mingitele tehnilistele eritingimustele. Tagatisvaraks peab olema lihtsalt Maanteeametis registreeritud sõiduk, millel on liikluskindlustus ning mis on laenutaotleja omanduses ehk Maanteeameti registri andmetes on märgitud sõiduki omanikuna laenutaotleja.
 • Isegi, kui autolaen ei ole veel tagasi makstud, võib tagatiseks olevat sõidukit müüa. See sõltub aga konkreetsest laenufirmast, mistõttu tuleks esmalt kindlasti tutvuda laenutingimustega ning veenduda, et selline toiming on võimalik.
 • Juhul, kui sõidukiga juhtub laenuperioodi jooksul avarii, tuleks sellest kindlasti teavitada ka laenufirmat, ent eelkõige tuleks avariist teavitada kindlustusseltsi just nii nagu ka tavaliselt.
 • Sõidukiga tohib sõita ka välismaale, ent üksnes Schengeni riikidesse. Kui soovid sõita autoga kaugemale, tuleks selle osas eelnevalt laenufirmaga kokku leppida ning selgitada välja, kas selline võimalus on olemas.

Kuidas autolaenu taotleda?

Autolaenu taotlemine on ülimalt lihtne ning sarnaselt teistele väikelaenudele ei võta toiming kauem kui paar tundi. Esmalt tuleb valida laenufirma, mille pakutav auto laen tundub kõige sobivamate tingimustega. Laenutaotlust on võimalik täita ka internetis – täita tuleb laenutaotlus koos oma sõiduki andmetega. Seejärel vaadatakse taotlus läbi ja hinnatakse su sõidukit.

Kui laenutaotlus saab positiivse vastuse, tuleb nagu teistegi laenude puhul oma isikut tuvastada Omniva postkontoris või laenufirma esinduses. Peale seda on võimalik sõlmida leping ning on vajalik sõiduk ümber registreerida kas Maanteeameti filiaalis või e-teeninduses – viimane variant võimaldab sõiduki ümber registreerida vaid mõne hetkega. Kui sõiduk on ümber registreeritud, kantakse laenusumma su pangakontole ning võid rahumeeli oma sõidukiga edasi sõita!

Juhul, kui mõlemal poolel on samas pangas arvelduskonto ning sõiduk registreeritakse ümber Maanteeameti e-teeninduses, võib kogu toiming alates taotlemisest kuni raha saamiseni võtta aega kõigest tunnike. Seetõttu on autolaen mitte üksnes praktiline laenuliik, vaid ka väga kiire.

Peale autolaenu summa tagasi maksmist tuleb sõiduk uuesti ümber registreerida taotleja nimele või soovi korral kolmanda isiku nimele. Selle jaoks tuleb saata laenufirmale kõigest info selle kohta, keda soovitakse auto omanikuks ning ülejäänu eest muretseb laenufirma.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24