Kuidas hoida rohkem raha kokku majapidamiskuludelt

Enamikes peredes kulub kõige suurem osa rahast majapidamiskuludele. Alates kodulaenust ja kindlustusest, lõpetades jooksvate majapidamiskuludega – on miljon erinevat pisiasja, mis võivad iga kuu rahakotist suure tüki hammustada.

Õnneks on aga mitmeid viise, kuidas saaksid rohkem raha säästa kodukuludelt. Siin on mõned taolised nipid, mis aitavad sul pisut paremini majapidamiskuludega toime tulla ning aitavad iga kuu rohkem raha taskusse jätta.

Väldi laenude võtmist

Kui külmkapp läheb katki või tapeet kipub seintelt maha tulema, võid esimese asjana mõelda, kuidas leida laenusumma, mis kataks koduste remonditööde kulu. Laenamine on muudetud niivõrd lihtsaks ja ahvatlevaks, et paljud inimesed ei hakka isegi mõtlema alternatiivsetele võimalustele.

Laenamine on eriti ohtlik siis, kui sul pole erilist sissetulekut või see on ebastabiilne. Kui sul pole püsivat sissetulekut, ei tohiks sa mõelda, millise laenufirma nimistus on laen ilma sissetulekuta – selliseid võimalusi pole. Veelgi enam, laenata ei tohiks pisikeste kodukulude tarbeks – arvesta, et lisaks laenatud summale pead tasuma ka intressi, mis võib muutuda koormavaks.

Kui su eesmärk on säästa rohkem raha, siis väldi krediiditooteid, kuna need ei tee muud, kui napsavad su rahakotist iga kuu oma osa.

Kasuta teenusepakette

Kas sul on kodu tarbeks eraldi internetipakett, telefonipakett ja televisioonipakett? Eraldi võivad need kõik moodustada üsna suure summa, kuid on võimalik hankida kõik teenused ühelt teenusepakkujalt, säästes niiviisi rohkem raha iga kuu. Selleks, et leida kõige soodsam variant, küsi erinevatelt teenusepakkujatelt personaalseid pakkumisi ning vaata, kes suudab sulle teha parima pakkumise.

Vähenda lisakulusid

Rääkides internetist ja televisioonist, siis kas sul on tõesti vaja niivõrd suure mahuga internetipaketti, kui sa kasutad kuu jooksul ära sellest vaid poole? Kas sul on vaja kõikide kanalitega televisioonipaketti, kui sa vaatad vaid Eesti telekanaleid? Vaata oma teenusepaketid üle ning võimalusel hakka kasutama madalamaid pakette.

Vaata üle oma kindlustuspakett

Kodukindlustus on vajalik, kuid see võib olla ka väga kallis. Üllataval kombel võivad erinevad kindlustusseltsid pakkuda täpselt samu kindlustuskatteid, kuid väga erineva hinnaga. Seepärast tasuks küsida kindlustuspakkumist kindlustusmaaklerilt, kes uurib välja hinna erinevatest kindlustusseltsidest ja näitab sulle kolme kõige odavamat pakkumist. Teinekord võib erinevus ulatuda lausa sadadesse eurodesse!

Tarbi energiat nutikalt

Kas sa kardad iga kuu seda hetke, mil saabub elektriarve? Kui nii, on aeg hakata elektrienergiat säästlikumalt kasutama. Näiteks, lülita tuled välja tubades, kus parasjagu kedagi ei ole, osta ainult Energy Star märgistusega kodutehnikat, ära hoia telerit või raadiot sisselülitatuna tubades, kus kedagi ei ole, vaheta lambipirnid välja LED-pirnide vastu. On kümneid erinevaid pisiasju, mida sa saad teha selleks, et elektritarbimist vähendada – hakka jälgima seda, kuidas su peres elektrit kasutatakse ning leia viise, kuidas tarbimist vähendada.

Vaheta elektrimüüjat

Kui su elektritarbimine on niigi madal, aga tunned nagu elektri hind oleks liialt kõrge, võid vahetada elektrimüüjat. Seda saab teha täiesti tasuta ning sisuliselt ei muutu sinu jaoks mitte miski, peale selle, et sa maksad elektri eest vähem. Tänu avatud elektriturule on Eestis mitmeid elektrimüüjaid – võrdle nende hindu ning kui leiad soodsama võimaluse, ära karda elektrimüüjat vahetada.

Otsi soodsamaid viise, kuidas lõbusalt aega veeta

Lõbutsemine ei pea olema kallis. Jälgi oma väljaminekuid ja vaata, kas on võimalik kuidagi otsi kokkupoole tõmmata. Võib-olla lähed tasuta kontsertidele? Võib-olla laenutad raamatuid, mitte ei osta neid? Tee endale väljakutse ja otsi viise, kuidas raha säästa meelelahutuse arvelt.

Maksa arved alati õigel ajal

Kõik meist teavad, et arveid tuleks tasuda õigel ajal. Tasumisega viivitades pead tahes-tahtmata leppima viiviste tasumisega, mis võivad lõpuks muutuda üsna kõrgeteks. Selle asemel, et maksta pidevalt paar senti viivist hilinemise pärast, muuda arvete õigeaegne tasumine oma uueks harjumuseks.

Tee rohkem ise

Selle asemel, et iga kord kutsuda remondimees või mõne asja purunemisel osta uus, õpi, kuidas teha rohkem koduseid töid ise. Iga asja peale ei ole alati vaja kutsuda spetsialisti – sa ei kutsuks ju kedagi appi lambipirni vahetama. Sama kehtib kõige muuga. Näiteks õpi, kuidas ise oma kätega valmistada kodu jaoks rohkem asju – väga lihtsa vaevaga on võimalik valmistada isegi mööblit, ilma, et sul oleks selle jaoks vaja erilisi oskuseid!

Käi taaskasutuspoodides

Igas Eesti linnas on mõni komisjonimüügi kauplus või taaskasutuspood, kus on lademetes kodutarbeid, alates mööblist kuni nõudeni. Enamjaolt on taolistes poodides hinnad soodsamad ning võid leida väga unikaalseid asju kodu jaoks. Nii säästad raha ja saad koju mõne kauni eseme, mida igas kodus ei ole!

Kasuta orgaanilisi tooteid

Kodukeemia võtab samuti suure osa igakuisest eelarvest, kuid koristama ju peab. Selle asemel, et aga osta kalli hinnaga keemilisi potsikuid, õpi, kuidas valmistada looduslikest vahenditest ise koristusvahendeid. Usu või mitte, aga suure tõenäosusega on juba su külmkapis olemas palju vajalikke koostisaineid. Uuri internetist erinevaid retsepte ning hakka kodukeemia tooteid ise valmistama – see on parem ka sinu pere tervisele.

Osta kvaliteeti

Oled kindlasti kuulnud sellest, kuidas ei tasuks osta mitte hinna, vaid kvaliteedi järgi. See kehtib eriti siis, kui pead ostma kodutehnikat, mööblit või midagi muud taolist, mis peaks kestma aastaid. Hinna järgi ostes võid sattuda toote otsa, mis ei pea vastu sugugi nii kaua kui lootsid, mis tähendab, et pead varsti uuesti sammu poe poole seadma. Ära karda kulutada pisut rohkem raha asjadele, mis peaksid kauem vastu pidama – pikas perspektiivis aitab see sul just raha kokku hoida.

Ära kuluta mõttetutele asjadele

Poelettidel on sadu imearmsaid sisustuskaupu, mis lausa hõikavad sind. Armsad padjad, kaunid serviisid, ilusad nipsasjakesed, mida kapile seada – kõik see võib olla küll kaunis, kuid see ei tähenda, et sul oleks neid ka hädasti vaja. Ürita piirata ostlemist ja osta ainult esemeid, mida on kodu jaoks reaalselt vaja.

Vaheta aknad ja uksed välja

Kui elad korteris või majas, kus on vanad aknad ja uksed, mille vahelt kipub talvel kargeid tuuleiile tuppa tulema, on aeg vahetada avad välja. Kõikvõimalikud avaused tähendavad lihtsalt seda, et sinu küttearve on märksa suurem igal talvel, kui see võiks tegelikult olla madalam. Selle asemel, et kannatada kõrgeid küttearveid, vaheta aknad ja uksed välja – see on ühekordne väljaminek ja võib esialgu tunduda kallina, aga lõppkokkuvõttes tasub see end suuresti ära, kui märkad, kuidas küttearved kahanevad.

On mitmeid väikeseid asju, mida saad teha selleks, et kodukulusid vähendada. Järgi eelarvet ning pane kirja kõik, millele raha kulub – nii näed ühtlasi seda, milline kodukuludest on kõige suurem. Siis tead täpselt, mida edasi teha ning kuidas säästa rohkem raha igakuisetelt majapidamiskuludelt.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24