Laenu refinantseerimine

Võib juhtuda, et oled aja jooksul võtnud mitu erinevat järelmaksu, kiirlaenu ja väikelaenu või muid finantskohustusi, kuid nendega tegelemine on aja jooksul muutunud keeruliseks, kuna mitme erineva laenusumma ning igakuisete intresside tasumine hakkab koormama, rääkimata ebamugavusest, mida põhjustab igakuine tagasimaksete tegemine mitmele erinevale laenuandjale. Kui soovid elu mugavamaks teha ja vähendada oma laenukoormat, siis on laenu refinantseerimine selle jaoks parim võimalus.

Laenuandja Aeg saada Saate SMS Vanus MAX summa Tähtaeg Taotle Laenu
bobdora 5 min Yes 18 – 70 10000 60 kuud Taotle Laenu
tfbank 1 päev No 18 – 70 10000 € 84 kuud Taotle Laenu
 

Kõik laenud

Mis on laenu refinantseerimine?

Laenu refinantseerimine ehk laenude koondamine või konsolideerimine tähendab olemasolevate laenude ja finantskohustuste katmist uue laenu võtmisega, eesmärgiga vähendada laenukoorma kuumakset soodsama intressi võrra ning samas muuta oma igapäevaseid toimetusi mugavamaks, kuna erinevate laenuandjate asemel on vaja tasuda üksnes ühele ettevõttele üks kuumakse. Laenu refinantseerimine võimaldab samas ka vähendada kuumakset, kuna intressisumma väheneb ning enamjaolt on uue laenu makseperiood pikem, mistõttu jaotub laenusumma pikema aja peale ning kuumakse muutub seega väiksemaks.

Kuigi laenu refinantseerimise eesmärgil antakse ka väikelaene ja tarbimislaene, on tihti refinantseerimise otstarbel võetav laen hüpoteeklaen või muu vara tagatisel laen. See on eriti tõenäoline laenuvariant siis, kui laenude refinantseerimist soovib isik, kellel on tekkinud olemasolevate laenude tagasi maksmisega probleeme ning maksehäired, seega soovib uus laenuandja oma tagala kindlustada, garanteerides antud laenusumma tagasi saamise tagatisvara nõudmisega. Seetõttu tuleks laenu refinantseerimise valikutega tutvumisel eelkõige mõelda sellele, kas oled valmis andma tagatiseks oma kodu või muu vara.

Laenu refinantseerimine ilma tagatiseta ei ole kahjuks enamjaolt võimalik, kuna enamus laenuturul pakutavaid refinantseerimislaene on hüpoteeklaenud või muud tagatisega laenud. Kui on soov oma finantskohustuste summad kokku koondada ja koormat kergendada ent teha seda ilma tagatiseta või kui ei ole tagatisvara, mis sobiks hüpoteeklaenu võtmiseks, siis on laenu refinantseerimine ilma tagatiseta võimalik üksnes siis, kui taotleda tavalist tagatiseta väikelaenu ning rakendada saadud laenusumma üksnes olemasolevate kohustuste katmiseks – väikelaenude otstarve ei ole määratud, seega on see laenusaaja otsustada, mille jaoks saadud summat kasutada. Selline variant aga tuleb kõne alla üksnes siis, kui laenutaotlejal ei ole kehtivaid maksehäireid. Laenu refinantseerimine ilma tagatiseta on seega variant, mis sobiks ainult siis, kui kohustused ei ole üle pea kasvanud, aga on soov majandada laenumaksetega mugavamalt ning tegeleda üksnes ühe võlausaldajaga, selle asemel, et hallata mitut erinevat järelmaksu või laenu.

Millal oleks mõttekas kasutada laenu refinantseerimise võimalust?

Laenu refinantseerimine on küll kahtlemata üks parimaid valikuid, kui laenukoorem hakkab üle pea kasvama, ent enne refinantseerimislaenu taotlemist tuleks mõelda sellele, kas tegemist on parima väljapääsuga, mis on su rahakotile tõesti kasulik, mitte ei too kaasa lisakulutusi.

Laenu refinantseerimise võimaluse kasutamine on mõttekas siis, kui uuel laenul oleks võrreldes vanade laenudega märkimisväärselt väiksem intress, mis võimaldaks seega kokkuvõttes ka kuumakset vähendada ja üleüldiselt oma laenukoormat kergendada. Seda asjaolu tuleks kontrollida põhjalikult, veendumaks, et uus laen ei ole tegelikkuses siiski sama kõrge intressiga ning kunagi ei tasuks refinantseerida laenu samaliigilise laenuga – näiteks ei tasuks võtta uut kiirlaenu selleks, et tasuda ära vana kiirlaen, kuna nii satud lihtsalt võlakeerisesse. Laenu refinantseerimine on mõttekas ainult siis, kui sellel on su majanduslikule olukorrale märkimisväärne mõju.

Samas tuleks ka silmas pidada, kas olemasolevate laenude ennetähtaegne tasumine ja refinantseerimislaenu võtmine toovad kaasa lisakulusid nagu leppetrahv, lepingu sõlmimise tasu, hüpoteegi seadmise kulu, hüpoteekvara kindlustamine ja muu selline. Kui kõik lisakulud on sama suures väärtuses, kui intressikulude erinevus vana ja uue laenu vahel, siis ei pruugi laenu refinantseerimine olla kõige õigem otsus ning tasub ära üksnes siis, kui soovid oma igakuise kohustuse suurust vähendada või on uuel laenuandjal muid eeliseid, mida olemasolevad laenuusaldajad ei suuda pakkuda.

Laenu refinantseerimine võib olla mõistlik valik ka siis, kui uuel laenuandjal on paindlikumad laenutingimused, parem teenindus või üleüldiselt boonused, mida praegusel laenuandjal ei ole. Kõige mõistlikum on refinantseerimine ette võtta siis, kui pead iga kuu tasuma mitmele erinevale laenuandjale, kuna kokkuvõttes on mitme kiirlaenu või väikelaenu tasumine tunduvalt kulukam, kui ühe suurema tarbimislaenu tasumine. Võttes refinantseerimislaenu saad tasuda kõik oma vanad kohustused ning tegeleda igakuiselt ainult ühe laenuga.

Laenu refinantseerimise eelised

Laenu refinantseerimine on suurepärane võimalus nende jaoks, kellel on õlul juba mitmeid laenukohustusi ning seda kahe peamise eelise tõttu: laenu refinantseerimine muudab laenudega tegelemise mugavaks ning koondab kohustused kokku üheks kuumakseks. Laenude refinantseerimise peamised eelised on järgnevad:

  • Uue laenu intressimäär on märkimisväärselt madalam, kui olemasolevate kiirlaenude, krediitkaartide ja muude finantskohustuste intressimäärad kokku. Kuna laenu refinantseerimise näol on tegemist sisuliselt tarbimislaenu või hüpoteeklaenu võtmisega, on sellist liiki tagatisega laenude intressimäär naturaalselt soodsam kui kiirlaenudel või muudel tagatiseta laenudel, seega on laenu refinantseerimine väga hea võimalus kallite intressidega kohustused tasuda ning tegeleda üksnes ühe suurema laenuga.
  • Uus laen võimaldab pikemat laenuperioodi, mis ühtlasi vähendab kuumakset. Nii jääb iga kuu natuke rohkem raha üle ning võid seda kas või investeerida või säästa!
  • Igakuine laenumaksete tegemine muutub lihtsamaks. Selle asemel, et teha iga kuu 5-6 erinevat makset, pead tegema ainult ühe makse, seega on laenudega tegelemine mugavam ning saad ka hõlpsamini hoida silma peal oma laenujäägil. Mitme laenukohustusega võib laenujääkide ja igakuisete maksete jälgimine muutuda väga keeruliseks.
  • Tihti on võimalik laene ennetähtaegselt tagasi makstes hoida kokku intressisummadelt, kuna paljud laenuandjad võimaldavad laene tagasi maksta varem nii, et intressi tuleb tasuda üksnes perioodi eest, mil laenusummat kasutati. See tähendab, et kui maksad laenu varem tagasi, hoiad intressidelt veelgi rohkem kokku.
  • Uuel laenuandjal võivad olla mugavad teenused või paindlikumad tingimused, mis on sobivad siis, kui pead tegelema laenumaksetega pika perioodi jooksul.

Kuidas laenu refinantseerida?

Laenu refinantseerimine on ülimalt lihtne ning toimub samamoodi nagu iga teise laenu taotlemine. Esmalt tuleb täita laenutaotlus ning kindlasti tuleb laenutaotlusesse märkida väga detailselt andmed oma olemasolevate kohustuste kohta – see on laenu saamise aluseks. Kuna enamike refinantseerimislaenude puhul on tegemist hüpoteeklaenudega, on vaja esitada andmed ka vastava vara kohta ning esitada kinnisvara hindamisakt. Viimast toimingut võimaldavad mõned laenuandjad täiesti tasuta, tehes hindamisakti kas ise või tellides selle mõnelt oma partnerettevõttelt.

Kui laenutaotlus saab positiivse vastuse, tuleb läbida isikutuvastuse toiming Omniva postkontoris või laenuandja kontoris. Hüpoteeklaenu korral tuleb seejärel ka seada notari juures hüpoteek. See tähendab, et laenusumma laekumine ei toimu väga kiirelt, kuna laenu saamiseks on vaja tagatisvara hinnata, leppida kokku kohtumine notari juures hüpoteegi seadmiseks ning teha muud vajalikud toimingud laenu saamiseks. Kui kõik vajalikud toimingud on tehtud, saab laenusumma oma arvelduskontole aga peaaegu kohe peale hüpoteegi seadmist ning seejärel on võimalik kõik oma olemasolevad laenukohustused katta ja jätkata üksnes ühe laenu tasumisega. Tänu laenude refinantseerimise võimalusele saab oma laenukoormat kergendada ning muuta kohustustega tegelemine stressivabaks.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24