Nipid, mis aitavad sul kiirelt töö leida

Tööturg tundub nagu džungel – mitu näljast lõvi võitleb ühe lihatüki eest. Tegelikkuses on asjad tunduvalt rõõmsamad, kuid on mitmeid lihtsaid ja lausa elementaarseid asju, mida kiputakse tööotsingutel unustama. Selliste pisiasjade unustamine võib tähendada, et tööotsingud muutuvad pikaks ja kurnavaks, kuid see ei pea sugugi nii olema.

Kui sa oled tüdinud otsimast, kust leida kiirlaen ilma sissetulekuta ning tahad oma karjääriteed muuta paremuse poole, anname alljärgnevalt mõned nipid, mida võiksid tööotsingute ajal kasutada ning mis võivad aidata sul saada oma unelmate töökoha hõlpsama vaevaga.

Otsi nutikalt

Enamikes töökuulutuste portaalides on tööpakkumisi tuhandeid ning nende kõikide läbikammimine võtaks tunde. Selleks, et aega kokku hoida, kasuta portaalide võimalusi ning otsi tööpakkumisi, filtreerides välja kõik muu ebaolulise – näiteks vali lisaks üldisele ametikohale ja asukohale ka eelistatud palganumber ja tööaeg.

Lisaks võid tellida töökuulutuste portaalist endale kuulutusi otse postkasti, seadistades portaalis täpselt selle, milliseid kuulutusi tahaksid näha. Niiviisi saadetakse sulle uusimad kuulutused kohe postkasti ning sa ei pea ise läbi lehitsema kõiki kuulutusi, et leida endale sobivad.

Ära kandideeri igale töökohale

Öeldakse küll, et on hea mõte hoida mitu rauda tules, kuid see ei kehti tööotsingute kohta. Selle asemel, et saata oma CV kõikvõimalikesse kohtadesse, keskendu ühele kindlale tööle, mida sa sooviksid teha ning mille jaoks sa oled kvalifitseeritud – sul on palju parem võimalus saada intervjuukutse. Suvalistele töökohtadele kandideerimine ja kaaskirjade kirjutamine on lihtsalt aja raiskamine.

Veelgi parem – kui sa tead, mida sa täpselt teha tahad, tee endale nimekiri ettevõtetest, kus sa sooviksid töötada ning anna endast kõik, et neile silma jääda.

Jätka kandideerimisega

Paljud tööotsijad teevad ühe vea: nad lõpetavad kandideerimise pärast seda, kui on ühes paigas käinud intervjuul ning ootavad parasjagu vastust. Enamik tööotsijaid saavad lausa üle kümne eitava vastuse enne töö leidmist. Õpi oma vigadest ja kandideeri edasi, ära jää lihtsalt vastutust ootama, sest võid ootamise ajal maha magada mõne veelgi parema võimaluse. Halvimal juhul saad sa korraga mitu tööpakkumist ning olgem ausad, see ei ole sugugi ebameeldiv stsenaarium.

Saada konkreetne ja spetsiifiline kaaskiri

Sul on oma kaaskirjaga vaid paar sekundit aega muljet avaldada potentsiaalsele uuele tööandjale. Kui sinu kaaskiri näeb välja nagu see oleks lihtsalt kopeeritud ja näib nagu sa kasutaksid sedasama kaaskirja miljoni erineva kandideerimise jaoks, viskab tööandja sinu kaaskirja lihtsalt kõrvale, ilma seda lähemalt vaatamata. Selle vältimiseks kirjuta alati vastava positsiooni jaoks sobiv kaaskiri, milles keskendud konkreetsele ettevõttele ja ametikohale.

Saada konkreetne CV

Sarnaselt kaaskirjale peaks ka sinu elulookirjeldus vastama kandideeritavale positsioonile ning enne kandideerimist peaksid oma CV-d muutma nii, et see sobiks võimalikult hästi kandideeritava positsiooni nõudmistega. Mida konkreetsem on CV, seda suuremad on sinu võimalused.

Ära kirjuta kõike CV-sse

Erinevalt levinud arvamusele ei pea sa oma elulookirjeldusse märkima absoluutselt kogu oma kogemust. See, milliseid kogemusi sa CV-s näitad, peaks sõltuma positsioonist, millele kandideerid – näiteks, kui sa kandideerid müügijuhiks, peaksid kogemused peegeldama seda, miks sa oled hea kandidaat sellele positsioonile.

Kui sul on aastakümneid töökogemust, on kõige ülesmärkimine lihtsalt liialt aeganõudev ja sa annaksid liiga palju informatsiooni, mis ei ole kasulik mitte kellelegi. Pea meeles, et tööandjaid ei huvita mitte kogemuste rohkus, vaid nende kvaliteet.

Sa ei pea märkima CV-sse ainult täiskohaga töökogemusi

Kui sa oled mõnda aega tööturult eemal olnud, võib su CV näha välja üsna tühi ning näib nagu sa polekski midagi teinud, isegi, kui oled tegelikult ette võtnud nii mõndagi. Pea meeles, et elulookirjeldusse ei pea märkima üksnes täiskohaga ametikohti ja töökogemusi – kui sa oled vahepeal töötanud näiteks vabakutselisena, tasub ka see üles märkida.

Riietu edukalt

Ideaalses maailmas ei tohiks tõesti välimus korda minna, kuid olgem ausad – tööintervjuule minnes tehakse sinu osas kohe mingi otsus juba ainuüksi välimuse baasil. Riietu vastavalt ametikohale, millele sa kandideerid, ole viisaka välimusega ja viimistletud. Konkreetne riietus sõltub küll täpsemalt töökeskkonnast ja muust taolisest, kuid pea meeles, et esmamulje on äärmiselt tähtis.

Ole see, kes sa oled

Ära isegi kavatse kodus peegli ees harjutada õigesti teretamist või naeratamist. Ükski tööandja ei taha näha näideldud versiooni sinust. On tunduvalt olulisem olla selline nagu sa oled – tööandja tahab teada, milline on inimene, kelle ta palkab ning selline nagu sa oled oma tööintervjuul, peaksid sa olema ka reaalses elus. Ära loo enda ümber petturlikku fassaadi, ole lihtsalt see, kes sa oled.

Jutusta lugusid

Kui tööintervjuul küsitakse sinu kogemuste või oskuste kohta, võid jutustada täpsemaid lugusid, kus oled üht või teist oskust rakendanud. See on parim viis, kuidas näidata, milline sa tegelikult oled ning see jätab sinust ausa ja siira mulje, samuti jääd sa paremini meelde – inimesed kipuva mäletama lugusid, mitte konkreetseid fakte, seega kui sa räägid, kuidas sa lahendasid keerulise suhtlusolukorra koosolekul, jääb see paremini meelde kui see, kui sa ütled, kuidas sa oled suurepärane probleemilahendaja.

Ära musta eelmist tööandjat

Üks kõige hullemaid asju, mida tööintervjuul teha, on mustata oma eelmist tööandjat. Tegemist on niivõrd suure veaga, et sa võid olla peaaegu täiesti kindel, et pärast oma tööandja mustamist ei saa sa soovitud töökohta. Ükski tööandja ei taha oma kollektiivi kedagi, kes räägib teiste selja taga negatiivseid asju.

Saada pärast intervjuud tänusõnad

Paljud tööotsijad ei tea seda, aga on väga oluline pärast töövestlust saata tööandjale väike teade, millega sa avaldad oma tänulikkust intervjuu eest. Sa võid saata lihtsa e-kirja, milles tänad meeldiva vestluse eest ning võid kasutada ka võimalust selleks, et midagi muud olulist öelda. Niiviisi jääd veelgi paremini tööandjale meelde.

Referentsid on olulised

Tööandjad kontrollivad alati referentse ning need võivad tohutult suurendada sinu võimalusi töökoht endale saada. Küsi soovituskiri oma ülemuselt, kolleegidelt, klientidelt, tarnijatelt – kellelt iganes. On aga tähtis, et saaksid näidata ette vähemalt paar referentsi, mis tõestaksid sinu töö kvaliteeti.

Kui peaks juhtuma, et kandideerisid oma unelmate töökohale, aga ei kuulnud neist midagi ja näed, et töökuulutus on uuesti üles pandud, võid uuesti kandideerida – ära karda ühte ettevõttesse mitu korda kandideerimist, see näitab pigem sinu järjepidevust.

Tööotsingud ei pea olema keerulised ja aeganõudvad. Kui sa paned tähele pisidetaile, jätad hea esmamulje, oled kvalifitseeritud ning suudad tööandjale tõestada, miks sa oled parim töö jaoks, on peaaegu täiesti kindel, et saad oma unelmate ametikoha väga kerge vaevaga. Pea aga alati meeles neid ülalmainitud nippe, mis aitavad tööotsingud muuta pisut kergemaks.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24