Õnn vs raha: kuidas sinu mõtteviis mõjutab rahakoti sisu

Öeldakse, et raha ei saa osta õnne ning see on enamgi kui tõsi. Mis puudutab aga õnnelikkuse mõju rahale, siis see on ümberlükkamatult võimas. Inimesed on iseenda kõige suuremad vaenlased, purustades oma negatiivse mõtteviisiga igasugused võimalused saavutada edu. Võimalusi võib olla iga nurga peal, kuid nukrameelne vaatevinkel kaotab need võimalused võluväel.

Sinu suhtumine rahasse mõjutab täielikult seda, milliseks kujuneb sinu elu rahaliselt. See, kas sul on raha või mitte, on kõik kinni sinu peas. Just nimelt, lugesid seda õigesti!

Sinu suhtumine rahasse tähendab tundeid ja mõtteid, mis on alateadlikult seotud rahaga, olgu nende põhjuseks varasemad elukogemused või midagi muud. Meie mõtted kontrollivad meie tegusid ning kui meil on negatiivne rahaline suhtumine, loob see nähtamatu seina finantsilise edu ja sinu vahele.

Stress, ärevus ja depressioon, mis võivad olla negatiivse mõtteviisi poolt loodud, kaotavad seega igasuguse tegutsemistahte ning nii võid lõpetada mitte üksnes õnnetult, vaid ka vaeselt.

Kuidas murda välja sellisest enesevihkavast tsüklist? Siin on mõned nipid, mis aitavad sul toime tulla negatiivsete emotsioonidega ning aitavad luua õnnelikuma vaatevinkli kogu elule.

Tunne ära negatiivsed mõtted

Me tahaks öelda, et oma mõtteviisi mõjutamine on lihtne ning end saab koolitada olema õnnelik, kuid nagu iga asjaga maailmas, ei ole ka see lihtne.

Esimene samm on seejuures kõige keerulisem. Pole väga lihtne tuvastada saboteerivad mõtted, kuid kui sa ei püüa seda teha, ei ole võimalik oma mõtteviisi muuta. Proovi jälgida oma mõtteid rohkem ning tabada end enne, kui negatiivsed mõtted pähegi jõuavad. Taolised mõtted võivad olla näiteks:

  • Mul pole piisavalt raha säästmise jaoks;
  • Ma ei saa kunagi võlgu tasutud;
  • Ma ei jaksa seda kunagi osta;
  • Ma ei oska seda teha jne.

Sellised mõtted võivad esile tulla stressirohketes olukordades, näiteks arve saamisel või ootamatu kulutuse tekkimisel. Kui see peaks juhtuma, peata end ning mõtle, kuidas taolised kurjad mõtted mõjutavad su tegevusi. Analüüsi end ning muuda mõtlemine ümber – näiteks kinnita endale, et sa saad hakkama.

Väärtusta seda, mis sul juba olemas on

Kui sa keskendud sellele, mida sul ei ole, pole sul mitte kunagi piisavalt. Parim viis, kuidas vabaneda negatiivsetest mõtetest, on keskenduda heale, mis sinu elus on juba olemas. Igaühel on väga palju, mille eest olla tänulik, olgu need sõbrad, pere, tervis või midagi muud.

Kui keskendud hoopis sellele, mis su elus on hästi, on tunduvalt kergem tegeleda ka võlgnevustega. Selle asemel, et näiteks mõelda, kuivõrd raske on tasuda oma õppelaenu, keskendu sellele, kuidas saadud haridus on aidanud sul leida töö, millega sa saad tasuda õppelaenu.

Vabanedes negatiivsest asendad sa selle positiivsete tunnetega, mis aitavad vähendada stressi ning muudavad su üleüldiselt õnnelikumaks.

Anna endale andeks mineviku vead

Minevikust kinni hoides ei saa sa kunagi hakata keskenduma olevikule ja tulevikule. Me oleme iseenda suurimad kriitikud ning võime end siunata maapõhjani mõne rahalise vea pärast. Milleks seda aga teha? Mida see juurde annab? Mitte midagi.

Me kõik teeme elus vigu, kulutame võib-olla liialt palju raha, võtame rutakalt laene või teeme endale muul moel karuteene. Anna endale andeks vigade eest ja võta vigu kui võimalusi neist õppida ning olla tulevikus parem. Mitte keegi pole täiuslik ning pole mõtet hoida kümne küünega kinni asjadest, mida sa ei saa enam muuta. Selle asemel keskendu olevikule ja sellele, kuidas tulevikus paremini toimida.

Tee endale selgeks, mida sa tegelikult soovid

Väga paljud inimesed võivad elada kuni viimse hingetõmbeni nii, et nad ei ole tegelikult kunagi selgeks teinud, mida nad elus saavutada tahavad. Elust lihtsalt käiakse läbi, oleskletakse sihitult. Sügaval sisimas võib see tekitada stressi, kuna sul pole missiooni ning pole ka võimatu, et see võib viia täieliku läbipõlemiseni.

Võta aega selleks, et endale selgeks teha, mida sa tegelikult tahad. Kas sa tahad rohkem raha? Kui nii, siis kui palju? Kirjuta üles täpne summa, see, kuidas sa selle summani jõuad ning mis ajaks.

Seda lihtsat trikki järgivad paljud, kuid selle peamine mõte on panna sind keskenduma sellele, mida sa südames soovid ning kuidas sa selleni jõuaksid. Kui sa oled kirja pannud oma südamesoovi, on see nagu sammuke lähemal reaalsuseks saamiseni ja sellevõrra rohkem on sul motivatsiooni pingutada.

Arenda end edasi

Kas oled kunagi käinud mõnel koolitusel ja sealt tagasi tulnud, tundes end võimsamana kui eales varem?

Üks viise, kuidas edendada oma mõtteviisi ja tuua rahakotti rohkem rikkust, on pidevalt õppida juurde. Täienda oma teadmiseid ja oskuseid, olgu tegemist rahateemade või millegi muuga. Hea enesetunne ja motiveeritus on garanteeritud! Oskamatus või teadmatus ei tohiks kunagi olla negatiivse suhtumise vabandused ega vaesuse põhjedused – sulle on avatud kõik võimalused, et elu muuta, seega haara nendest võimalustest ning täienda end pidevalt.

Pea meeles, et raha pole eesmärk

Kui sa usud sügavalt, et raha paneb rattad käima ning elus pole võimalik olla õnnelik ilma kindla rahasummata tagataskus, pead sa oma mõtlemises tegema täieliku kannapöörde.

Ükski rahasumma ei saa muuta sind õnnelikuks, sest õnn saab alguse seespoolt. Tõsi, ilma rahata ei saa elada täisväärtuslikku elu, kuid raha ei tohiks võtta kui lõppeesmärki, vaid üksnes kui vahendit. Raha ei juhi sinu elu ning ei määra seda, milline isiksus sa oled või kui õnnelik sa oled, raha on vaid käibel olev vahend, millega soetada eluks vajalikku.

Kord, kui sa tunnistad endale sellist mõtteviisi, muutub kogu su suhtumine rahasse. Sa lõpetad raha pärast muretsemise, sest tead, et elus on olulisemat.

Sama põhimõte kehtib töö tegemisel, ettevõtte alustamisel ja kõikide teiste tegevuste puhul – sinu tegevuse eesmärk ei tohiks olla üksnes raha teenimine, vaid millegi väärtusliku loomine. Kui Vincent van Gogh oleks maalinud raha nimel, poleks temast ilmselt kunagi saanud legendaarne kunstnik, keda me tänapäeval teame. Rembrandt oli rikas ja kuulus juba eluajal, aga kaotas kõik ja suri vaesena.

Raha ei tohiks olla sinu eesmärk – sinu eesmärk peaks olema õnn.

Ükskõik, mis elu sinu teele ka ei veeretaks, sinu suhtumine on ainus, mis mõjutab seda, kuidas elu kulgeb ning kas takistusest saab põnev kogemus ja võimalus, või raske kivi, mis jääbki teele ette seisma.

Kõik, mida sa vajad, on tegutsemistahe. Kui sul on vaja näiteks laenu ühel või teisel põhjusel, kasuta võrdlustabeleid, mis näitavad, kuidas saada Eestis raha. Kui tahad sissetulekuid kasvatada, otsi võimalusi, kuidas investeerida või teenida lisaraha. Kui sa ei oska midagi hetkel teha, täienda end. Kõik on võimalik, aga ainult siis, kui sa sellesse usud ning ainult siis, kui sa muudad oma suhtumist rahasse.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24