Tagatiseta laen

Kui tekkinud on rahamure, aga pank ei väljasta laenu tagatise puudumise tõttu või oled mujalt saanud eitava vastuse, kuna sul puudub kinnisvara, käendaja või muu tagatis, siis ei tasu meelt heita, sest laenu on võimalik saada ka täiesti ilma tagatiseta. Selle laenuliigi nimi on tagatiseta laen ning tegemist on suurepärase lahendusega neile, kellel ei ole materiaalset vara, mis sobiks tagatiseks või kui sa ei soovi oma vara tagatisena rakendada.

Laenuandja Aeg saada Saate SMS Vanus MAX summa Tähtaeg Taotle Laenu
Ferratum 10 min Yes 19 – 70 4000 € 99 kuud Taotle Laenu
Moneyzen 1 päev No 18 – 73 10000 € 7 aastat Taotle Laenu
bobdora 5 min Yes 18 – 70 10000 60 kuud Taotle Laenu
raha24 60 min No 17 – 70 5000 60 kuud Taotle Laenu
laen.ee 15 min No 18 – 70 7500 € 5 aastat Taotle Laenu
Creditstar 10 min Yes 18 – 70 5000 € 36 kuud Taotle Laenu
inbank 1 päev No 21 – 70 10000 € 72 kuud Taotle Laenu
kreditex 1 päev No 18 – 70 5000 € 60 kuud Taotle Laenu
boonuslaen 15 min No 18 – 70 4000 € 30 päeva Taotle Laenu
SMSraha 15 min Yes 18 – 70 1000 € 3 aastat Taotle Laenu
monefit 10 min No 18 – 70 10000 € 45 kuud Taotle Laenu
SMS money 1 päev No 18 – 70 1000 € 3 aastat Taotle Laenu
 

Mis on tagatiseta laenud?

Tagatiseta laen on laen, mille puhul ei ole laenu saamise jaoks vaja tagatisvara ega ühtegi muud tagatise liiki – tagatiseta laenud on nii-öelda garantiita laenud. Kogu laenurisk on seetõttu laenuvõtja õlul, kuna tagatiseta laen väljastatakse üksnes laenuvõtja konto väljavõtte ja muude vajalike krediiditõestuste alusel. Juhul, kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta, ei ole laenufirmal muud väljapääsu, kui võlg sisse nõuda kohtulikul teel. Tagatislaenude puhul on tõenäoline, et võlg nõutakse sisse tagatisvara sissenõudmise näol, mistõttu on risk tunduvalt väiksem. Tagatiseta laen on seetõttu ka kõrgema intressiga, kuna laenuandja jaoks on tegemist laenuga, mille risk on väga kõrge ning võimalus sattuda „hapu“ laenu otsa on seega ka tunduvalt kõrgem.

Tagatiseta laenud on tavaliselt väikelaenud nagu kiirlaenud, sms-laenud ja tarbimislaenud ning enamus laenuandjaid, sealhulgas pangad, väljastavad tagatiseta laenusid. Erinevalt tagatislaenudest on tagatiseta laen tunduvalt väiksema summaga, mis on samuti selgitatav kõrge riskigrupiga, ent siiski küündivad ka sellised laenud tihti isegi viie või kümne tuhande euroni, mis on piisavalt suur summa, et osta kas või uus auto või teha kodus remonti.

Tagatiseta laen erineb tagatislaenust ka taotlemisprotsessi lihtsuse ja soodsuse poolest. Kuna laenu saamiseks ei ole vaja seada hüpoteeki, hinnata vara ega tegeleda vara ümber kirjutamisega ning seega ei ole vaja teha vastavaid kulutusi, on tagatiseta laenu taotlemine soodne. Ainsad laenuga kaasnevad kulud on laenulepingu sõlmimise tasu ja intressikulu. Ka need võivad seejuures olla minimaalsed uue kliendi puhul – paljud laenufirmad pakuvad uutele klientidele soodsaid laene, mis võivad olla intressivabad ning vaid paari euro suuruse lepingutasuga.

Kuigi tagatiseta laenude intress on tagatisega laenude intressist märkimisväärselt kõrgem, on paindlikumad tingimused, üsna suured laenusummad ja lihtne laenu taotlemise protsess olulised eelised, mistõttu tasub kaaluda just tagatiseta väikelaenu võtmist.

Millal oleks mõttekas võtta tagatiseta laen?

Tagatiseta laen sobib eelkõige kolme olukorra puhul:

  • Kui pole tagatisvara või käendajat – kui on vaja laenu, eriti suuremas summas, aga pole sobivat sõidukit, kinnisvara või käendajat, siis ei tule tagatisega laenust midagi välja ning ainus lahendus on tagatiseta laen. Arvestada tuleks küll kõrgema intressiga, ent tagatisvara puudumise korral on tegemist ainsa sobiva variandiga.
  • Kui raha on vaja kiiresti – isegi kui sul on vara, mida saaks rakendada tagatisena, ei pruugi tagatisega laen olla hea valik siis, kui raha on vaja kiiresti. Tagatiseta laenud erinevad tagatislaenudest oma kiiruse tõttu ning mõnel puhul on tagatiseta laenu võimalik saada üksnes tunni ajaga. Kuigi on ka tagatisega laenusid, mille puhul ei võta laenuprotsess väga kaua aega, on hüpoteeklaenude keskmine töötlemisaeg nädal, kuna laenu saamiseks tuleb kinnisvaraobjekt hinnata ning hüpoteegi seadmiseks tuleb leppida kokku aeg notari juures. Seetõttu on mõistlik võtta tagatiseta laen siis, kui on vaja katta äkilisi kulutusi.
  • Kui soovitav laenusumma ei ole väga suur – tagatisega laenude taotlemine võib olla üsna kulukas ning küündida mitmesaja euroni, seda kinnisvara hindamise, lepingutasude ja notarikulude tõttu. Kui soovid laenata kuni 5000 eurot, siis ei ole mõttekas läbi teha keerukaid protseduure ning seega tasuks kaaluda hoopis tagatiseta laenusid. Tagatisega laenud on sobivamad siis, kui laenusoov on mitmekümne tuhande euro suuruses.Sama kehtib ka laenuperioodi kohta. Tagatiseta laenude tagasimakse periood on tavaliselt 12 kuud, mõnel juhul ka 2-5 aastat, seega sobib tagatiseta laen eelkõige puhkudeks, kui on soov tasuda laenusumma lühema aja jooksul ning endale mitte võtta laenukohustust pikaks ajaks. Pikaajaline laen võib muutuda koormavaks, eriti suurte summade korral, seega on tagatislaen mõistlik valik üksnes siis, kui rahasumma on tõepoolest hädasti vajalik – näiteks kodu ostuks.

Kuidas võtta tagatiseta laenu?

Tagatiseta laenu võtmine on ülimalt lihtne ning parimal juhul on laenu võimalik saada üksnes tunni ajaga. Esmalt tuleb välja valida sobiv laenuandja, kelle pakutavad laenutingimused ja laenusummad on sobivad. Seejuures tuleks aga silmas pidada, et tagatiseta laenu tuleks võtta üksnes ettevõtetelt, kes on Finantsinspektsiooni poolt saanud krediidiandja tegevusloa. Kui peaksid nägema kuskil ahvatlevat kuulutust, sisuga „annan laenu ilma tagatiseta ja intressivabalt“, siis tasuks sellest eemale hoida, kuna tegemist ei ole kindlasti turvalise laenukohaga.

Kuigi tagatiseta laenude tingimused on erinevad, siis enim levinult saab laenu taotleda alates 18. eluaastast. Tagatisega laenude puhul võib piirmäär olla kõrgem ning samuti ei anta laenu siis, kui taotleja oleks laenu tagasimaksmise lõpuks 75-aastane. Kõige olulisem on aga püsiva igakuise sissetuleku tõestamine, mida tuleb teha viimase kuue kuu pangakontode väljavõtte esitamisega – sel põhjusel kutsutakse tagatiseta laenu ka laenuks sissetuleku tagatisel, kuna ainus garantii laenu tasumise kohta on väljavõte, millest nähtub piisavalt suur sissetulek. Laenu saamise jaoks ei tohiks igakuised kohustused moodustada rohkem kui 40% sissetulekust, seega tuleks seda silmas pidada sobiva kuumakse suuruse valimisel. Muid piiranguid aga tagatiseta laenu taotlemisel ei ole – kui maksehäireid ei ole, oled sobivas vanuses ning sul on piisavalt suur igakuine sissetulek, mis võimaldab laenumaksetega toime tulla, on laenu vastus üsna kindlalt positiivne.

Kui oled leidnud turvalise ja meeldiva laenukoha, mille tingimused on sobivad, on vaja täita internetis üksnes laenutaotlus. Kõige olulisem on edastada laenutaotlusega täpne info oma olemasolevate kohustuste ja sissetulekute kohta. Mida täpsem on info, seda lihtsam on laenu saada. Seejärel vaadatakse laenutaotlus üle ja tehakse otsus. Kui teha laenutaotlus ettevõtte tööaja jooksul, saab vastuse juba paari minuti jooksul.

Peale positiivse vastuse saamist tuleb teostada lisaks isikusamasuse tuvastamise protsess. See tähendab, et laenutaotleja peab pöörduma kas Omniva postkontorisse või laenuandja kontorisse oma isikut tõendava dokumendiga ning täitma vormi. Kui ka isikutuvastus on sooritatud, kantakse laenusumma taotleja arvelduskontole koheselt. Veelgi kiiremaks teeb protsessi asjaolu, kui mõlemal poolel – nii taotlejal kui laenufirmal – on samas pangas arvelduskonto. Mõnel puhul saab laenu ka nädalavahetusel, olenevalt laenuandja tööaegadest.

Tagatiseta laenude puhul tuleks peamiselt arvestada, et laenusummad on väiksemad, intress kõrgem ja laenuperiood lühem kui tagatislaenude puhul. Seetõttu sobib tagatiseta laen äkiliste kulutuste jaoks või väiksemate väljaminekute jaoks, mille tarbeks poleks praktiline võrra suure summaga tagatislaen – tee näiteks kodus remonti, osta tehnikat või mine kas või reisile, tagatiseta laenu otstarve ei ole piiratud. Tagatiseta laenud on väga paindlikud ja võimaldavad saada laenu ilma, et peaksid oma vara rakendama.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24