Tarbimislaen

Võib juhtuda, et vajad suuremat laenu mõne kulutuse katteks, mille jaoks kiirlaenust ei piisa – näiteks on vaja remontida kodu või osta mööblit. Kui kiirlaenu summa jääb väikseks, siis võib abi olla tarbimislaenust, mis on mõeldud just suuremate kulutuste katmiseks. Paindlik ja soodne tarbimislaen võib olla parim väljapääs, aidates unelmad teoks teha.

Laenuandja Aeg saada Saate SMS Vanus MAX summa Tähtaeg Taotle Laenu
Ferratum 10 min Yes 19 – 70 4000 € 99 kuud Taotle Laenu
bobdora 5 min Yes 18 – 70 10000 60 kuud Taotle Laenu
raha24 60 min No 17 – 70 5000 60 kuud Taotle Laenu
laen.ee 15 min No 18 – 70 7500 € 5 aastat Taotle Laenu
kreditex 1 päev No 18 – 70 5000 € 60 kuud Taotle Laenu
boonuslaen 15 min No 18 – 70 4000 € 30 päeva Taotle Laenu
SMSraha 15 min Yes 18 – 70 1000 € 3 aastat Taotle Laenu
monefit 10 min No 18 – 70 10000 € 45 kuud Taotle Laenu
Credit24 10 min No 18 – 70 5000 € 60 kuud Taotle Laenu
SMS money 1 päev No 18 – 70 1000 € 3 aastat Taotle Laenu
tfbank 1 päev No 18 – 70 10000 € 84 kuud Taotle Laenu
 

Kõik laenud

Mis on tarbimislaen?

Tarbimislaen on tagatiseta väikelaenu liik, mis on mõeldud suurte väljaminekute katmiseks. Tarbimislaenu eristab kiirlaenust ja teistest väikelaenudest peamiselt 3 omadust: madalam intress, pikk laenuperiood ning suurem laenusumma.

Kuigi ka tarbimislaenu on võimalik taotleda väiksemas summas nagu 200 eurot või 500 eurot, siis erinevalt teistest laenudest ulatuvad tarbimislaenude summad viie tuhande või isegi kümne tuhande euroni. Suuremate laenusummade tõttu on ka laenu tagasimakse periood pikem. Tarbimislaen tuleb tavaliselt tagasi maksta paari aasta jooksul, seejuures kõige pikem võimalik laenuperiood on 5 aastat.

Suurte summade ja pikkade perioodide tõttu on tarbimislaenu intress madalam ning jääb kahekümne protsendi piiresse. Kui soovid konkreetselt laenuandjalt laenata esimest korda, on võimalik, et saad soodsama intressiga või isegi intressivaba laenu – mõned laenuandjad võimaldavad uutel klientidel laenata väga soodsalt, toetades niiviisi uute klientide finantsvajadusi.

Kuigi tarbimislaen on tagatiseta laen, antakse tarbimislaenu tavaliselt siiski peale põhjalikumat taustakontrolli, veendumaks, et tegemist on maksejõulise laenuvõtjaga. Suurema summa taotlemisel on vajalik ka kõrgema sissetuleku olemasolu ning seetõttu võib vahel tarbimislaenu taotlemine olla keerulisem kui kiirlaenu taotlemine. Tarbimislaenu taotlemisel tuleb esitada põhjalik ülevaade oma maksevõimest, sealhulgas pangakontode väljavõtted ja muud vajalikud dokumendid, mis tõestavad taotleja finantsolukorda.

Tarbimislaenude otstarve

Tarbimislaenu kasutamisel ei ole piirangut, mistõttu on tegemist ühe kõige paindlikuma suure laenuga. Saadud laenusummat võib kasutada just selle jaoks, milleks hing ihaldab: mine kas või reisile, laenuandja ei määra ega kontrolli seda, mille jaoks tarbimislaen kulub. Seetõttu on tarbimislaen parim valik neile, kes ei tea täiesti kindlalt, kas kulutavad kogu laenu ühe teatud väljamineku katmiseks või soovivad laenusummat kasutada hoopis muu otstarbe jaoks. Tarbimislaen annab laenusaajale täiesti vabad käed!

Kes saavad tarbimislaenu taotleda?

Tarbimislaenu taotlemine on sama lihtne, kui kiirlaenude puhul ning kogu taotlusprotsess võib aega võtta kõigest 10 minutit, seejuures on laenusumma võimalik oma arvelduskontole saada juba paari tunni jooksul, seda mõnel puhul isegi nädalavahetusel. Enne taotlema hakkamist aga tuleks silmas pidada, et kohati võivad tingimused olla pisut karmimad kui seda on kiirlaenude puhul. Tarbimislaen väljastatakse eelkõige järgnevatele tingimustele vastavatele laenutaotlejatele:

 • Laenutaotleja peab olema kas 18- või 22-aastane Eesti Vabariigi kodanik või alalise elamisloaga isik. Kõige levinum vanuse alammäär on 22 eluaastat.
 • Laenutaotleja ei tohi olla laenu viimase tagasimakse ajaks vanem kui 70. See tähendab, et 66-aastane isik ei saa enamjaolt tarbimislaenu 5-aastase tagasimakse perioodiga.
 • Laenutaotlejal ei tohi olla kehtivaid maksehäireid.
 • Taotleja peab esitama oma kõikide pangakontode viimase 6 kuu väljavõtted.
 • Tavaliselt peab olema tarbimislaenu taotlemiseks minimaalne igakuine sissetulek 500 eurot. See tingimus võib aga varieeruda olenevalt laenuandjast ja taotletavast summast. Üldine reegel on aga järgmine: laenusaaja kõikide kulude summa ei tohi olla suurem kui 40% sissetulekust. Kui taotlejal on juba parasjagu palju erinevaid laenu- ja liisingukohustusi, mis moodustavad 40% sissetulekust, ei ole tarbimislaenu taotluse vastus suurima tõenäosusega positiivne.
 • Tarbimislaenu summa kantakse üle üksnes isiklikule pangakontole, seega on vajalik isikliku pangakonto olemasolu.
 • Lisaks peab laenutaotleja (või taotlejad) oma isikut tuvastama Omniva postkontoris või laenuandja kontoris – see on vajalik rahapesu ja terrorismi tõkestamise seadusest tulenevalt ning aitab vältida petturite küüsi sattumist. Isikutuvastus võtab aga aega üksnes mõned minutid.

Erinevalt kõikidest teistest väikelaenudest, on tarbimislaenu võimalik taotleda ka kaastaotlejaga. Näiteks võivad tarbimislaenu taotleda ühiselt abikaasad, kui on vaja osta kodu jaoks midagi suuremat. See võimalus tagab laenu saamise ka neile peredele, kus üksikisiku sissetulek ei ole niivõrd suur, et saada suuremat laenu, ent kahe inimese peale kokku on summa piisav, et igakuisete laenumaksetega toime tulla.

Juhul, kui laenutaotlus lükatakse tagasi, on tõenäoline, et laenuandja ei olnud veendunud taotleja maksevõimekuses: ehk oli liiga palju kulutusi või sissetulek liiga madal. Kui oled siiski täiesti kindel, et oled laenumakset võimeline igakuiselt tasuma, võid pöörduda laenuandja juurde personaalsele nõustamisele või võid esitada laenuandjale lisadokumente, mis tõestavad lisasissetulekute olemasolu (näiteks dividenditulu, hobi korras toodete müümine vms). Mida rohkem andmeid laenuandjale esitad, seda suurema tõenäosusega saad positiivse vastuse.

Tarbimislaenu eelised

Tarbimislaen ei ole ilma asjata üks klientide eelistatuim laenuliik. Tarbimislaenudel on mitmeid eeliseid, nendest kõige prominentsemad on järgmised asjaolud:

 • Tarbimislaenu summad on väga paindlikud ning ulatuvad viiesajast eurost kuni viie või kümne tuhande euroni. Seega võib tarbimislaen sobida nii neile, kes vajavad väiksemat summat kui ka neile, kes soovivad katta suuri kulutusi.
 • Tarbimislaenu intress on madalam, kui teistel kiirlaenudel ja tagatiseta väikelaenudel. Selle peamine põhjus on pikem laenuperiood.
 • Tarbimislaenude tagasimakseperiood on paindlik, ulatudes paarist kuust 5 või 7 aastani. Seetõttu on tarbimislaen võrdväärne kiirlaenudega, ent aitab ka neid, kes soovivad suure kulutuse hajutada pikema perioodi peale, vähendamaks oma igakuisete väljaminekute suurust.
 • Tarbimislaenu on võimalik taotleda koos kaastaotlejaga, mistõttu on laenu saamise võimalus kõrgem ka siis, kui ühel taotlejal ei ole niivõrd kõrge palk, kui muidu laenu saamise tingimustes määratud.
 • Tarbimislaen on tagatiseta laen ning kuna summad on suuremad, võid osta kas või näiteks auto, ilma, et peaksid uue sõiduvahendi tagatisvaraks rakendama. Tarbimislaenu peamine tagatis on laenutaotleja piisav igakuine sissetulek, mis indikeerib laenuandjale, et tegemist on maksevõimelise isikuga.
 • Tarbimislaenu taotlusprotsess on sama lihtne ja kiire kui kiirlaenu puhul. Isegi, kui oled esmakordne klient, pead üksnes täitma internetis laenutaotluse ning positiivse laenuotsuse korral pead pöörduma Omniva postkontorisse või laenuandja kontorisse selleks, et läbida isikutuvastus. Kui nii sinul kui laenuandjal on ka samas pangas arvelduskonto, saad laenusumma parimal juhul kätte tunni aja jooksul alates laenutaotluse esitamise hetkest.
 • Kuna tegemist on tagatiseta väikelaenuga, ei ole tarbimislaenu otstarve piiritletud laenuandja poolt. Laenusummat võib kasutada milleks tahes!
 • Pikema tagasimakse perioodi puhul on mõne laenuandja juures võimalik taotleda ka 1 kuu pikkust maksepuhkust või taotleda maksetähtaja pikendamist.

Kõik see muudab tarbimislaenu üheks kõige mugavamaks laenuliigiks, mis võimaldab oma mõtted teoks teha ilma, et peaksid oma vara tagatiseks kasutama või ootama laenusummat mitu päeva. Tarbimislaen ühendab endas suuremate laenude plussid ning kiirlaenude kiiruse, seega on tegemist täiusliku kombinatsiooniga, mis aitab kõiki hädasolijaid. Pea aga laenutaotlemise tegemisel meeles, et tarbimislaen on pikaajaline laenukohustus ning laenu tuleks võtta üksnes siis, kui oled täiesti kindel, et suudad igakuiseid laenumakseid kohusetundlikult täita. Kui oled veendunud, et laenusumma ja valitud makseperiood on sulle jõukohased, on tarbimislaen parim viis oma rahamure lahendamiseks.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24