10 rahateemalist linateost, mis aitavad paremini rahaga majandada

Harjumuspäraselt soovitatakse lugeda raamatuid selleks, et õppida, kuidas paremini toime tulla või teha targemaid otsuseid. Mõnevõrra üllatav võib seejuures olla idee sellest, et samu tarkuseid annab õppida ka Hollywoodi linateoste pealt. Kui sa kuulud nende sekka, kes eelistavad jälgida teleekraani, mitte lugeda, siis võid valida mõne nendest kümnest filmist, mis õpetavad, kuidas väikelaen võib riskantne olla, kuidas paremini raha säästa või kuidas vältida rumalaid rahalisi otsuseid.

1. Kuidas teenida miljon dollarit (2000)

Inglisekeelse nimega „Boiler Room“ on film, mis tuleb paljudel esimesena meelde, kui mõelda rahateemalistele filmidele. Film räägib noormehest, kes soovib oma isale meelehead valmistada, minnes tööle börsiturule. Ehkki töö läheb alguses hästi ning elu tundub lilleline, ei kesta see rõõm kaua.

2. Glengarry Glen Ross (1992)

Kui eelmine film rääkis börsiturust, siis see film keskendub kinnisvaraturule. Ühe Chicago kinnisvarafirma maaklerid hakkavad võitlema üksteise vastu selle nimel, et hoida oma töökohta, kuna firmas kehtestatakse uus reegel: see kes enim krunte müüb, jääb ettevõttesse alles, teised mitte. Film illustreerib, kuidas hirm töökaotamise ees võib panna inimesi tegema asju, mida hiljem kahetsetakse ning kuidas raha on paraku suurim tüliõun.

3. In Debt We Trust (2006)

See film, mis ei ole Eestis just kuigivõrd levinud, vaatleb, kuidas Ameerika ühiskonda kimbutavad kiirlaenud, krediitkaardid ja muidugi tohutud võlad. Silmiavav dokumentaal heidab pilgu sellele, miks niivõrd paljud inimesed on võlgnevustes ning miks see olukord näib aina süvenevat.

4. Jerry Maguire (1996)

Šarmika Tom Cruise-ga peaosas film räägib spordimänedžerist, kes saab omamoodi moraalse ilmutuse ja loob üleskutse, milles innustab kogu ettevõtet vähem rahast hoolima. Kuna see ettevõttele ei meeldi, vallandatakse Jerry, ent ta ei anna alla ja takistustest hoolimata avab omaenda ettevõtte.

5. Rahaauk (1986)

Kui eelnevad filmid olid pisut tõsisema süžeega, siis see vahva komöödia räägib paarist, kes ostab endale naeruväärselt soodsa maja, mis näib esmalt perfektne, ent osutub olema üks tõeline rahaauk. See on hea vaatamine kindlasti neile, kes plaanivad kodu osta või ehk remonti teha!

6. Other People’s Money (1991)

Danny DeVito särab pearollis, mängides inkassomeest, kes ostab kokku ettevõtteid ja teenib raha varade müügiga. Ühel hetkel kohtab ta aga tütre-isa tandemit, mis toob kaasa terve sarja kummalisi seiku.

7. Wall Streeti hunt (2013)

Mõned aastad tagasi välja tulnud glamuurne film räägib reaalsest finantstegelasest Jordan Belfortist, kes paarkümmend aastat tagasi kraapis kokku sadu miljoneid dollarid, tegeledes börsiturul massiivse pettusega. Leonardo DiCaprio võlu ja huvitavalt jutustatud film on meelelahutuslik ja näitab ka seda, kuhu võib viia ahnus.

8. Kohavahetus (1983)

Eddie Murphy ja Dan Aykroyd säravad naerutavas filmis, kus peategelased lepivad kokku kihlveona, et vahetavad oma kohad: üks neist on pettur ja teine börsimaakler. Muidugi viib selline kihlvedu ülinaljakate olukordadeni.

9. Enron: The Smartest Guys In The Room (2005)

See dokumentaalfilm räägib ettevõtte Enron langusest. Tegemist on ühe kõige šokeerivama näitega sellest, kuhu ahnus moodsas ettevõttes võib viia, kuna ettevõte oli seotud erinevate illegaalsete skeemidega, mis läks kalliks maksma tuhandetele inimestele Ameerikas.

10. Õnne otsinguil (2006)

Kes soovivad vaadata südamlikku lugu, jumaldavad seda filmi! Selle keskmes on müügimees, kes soovib üle kõige edu saavutada ja oma pere toita, kuid paraku see ei kulge hästi. Samal ajal aga ei hääbu kunagi mehe armastus oma poja vastu, mis on toitvaks jõuks ja sunnib meest edasi pingutama.

Keri aga teki alla kerra, pane DVD masinasse ja naudi neid õpetlikke filme, mis võivad olla nii mõnelgi viisil elumuutvad!

Reklaam

ferratum

zip-banner

creditstar

kinnistulaen

moneyzen