Nipid raha säästmiseks värske abielupaarina

Abielludes seab paar end nii emotsionaalselt kui ka rahaliselt. Eduka ja sujuva kooselu alustamiseks tuleks kohe aga teha üheskoos otsuseid selle kohta, kuidas raha jälgida ja koos sammuda eduka tuleviku poole. Ometigi ju lubatakse abielludes, et koos ollakse nii vaesuses kui ka rikkuses! Kui soovite sellega teha algust, siis võite järgida neid nippe, mis aitavad rahaasju noore abielupaarina paremini juhtida ja ka rohkem raha säästa.

1. Vaadake üle mõlema kulutused ja üritage eelarvet koondada

Leibade ühte kappi panemine ei pruugi esialgu olla väga lihtne ning see nõuab mõlema poole aktiivset osalemist. Esimese sammuna tuleks koos ühel päeval maha istuda ja vaadata üle mõlema poole kulutused. Kui teil oli mõlemal näiteks eraldi telefonipakett, TV-teenuse tellimus või midagi muud, mis kattub, saate hoopis võtta ühise paketi, hoides seega poole rohkem raha kokku. Sama on igasuguste muude väljaminekutega, mis võivad ühist rahakotti muidu koormata.

Pärast väljaminekute üle vaatamist on aeg luua ühine eelarve. Pange kirja vältimatud kulutused ja kõik muu vajalik – nii saate selge ülevaate, kui palju on võimalik iga kuu raha kõrvale panna.

2. Seadke eesmärgid

Kui ei ole teada, kuhu suundutakse, siis on väga raske ka pidevalt raha säästa, sest puudub missioonitunne. Noore paarina on aga kindlasti palju väljaminekuid ja tulevikusoove, seega ei ole ilmselt ühise eesmärgi leidmine keeruline. Ehk soovite minna puhkusereisile? Ehk on soov võtta suurema summaga tarbimislaen ja säästa raha laenumaksete mugavamaks tegemiseks või soovite peatselt võtta kodulaenu? Milline iganes ei oleks ka eesmärk, tähtis on üheskoos selgeks teha, mis see on, panna eesmärk kirja ning hakata seejärel tasapisi selle jaoks säästma.

3. Alustage ühiseid tarbimisharjumusi

Esimestel abieluaastatel võib olla keeruline sünkroniseerida oma kulutamisi, eriti, kui te ei elanud enne abiellumist ka pikka aega koos. Sellest hoolimata võiksite raha säästmise eesmärgil leida viise, kuidas teha ühiseid väljaminekuid ja harjutada ühiseid tarbimiskombeid, selle asemel, et nö eraldi elusid elada.

Näiteks, kui te naudite mõlemad jõusaalis käimist, võite erinevate klubikaartide asemel kasutada ühte ja sama. Erinevate õhtusöökide asemel võiksite leida roogasid, mis maitsevad mõlemale ning seega teha süüa mõlemale. Sama kehtib kõikide teiste kulutuste kohta – proovige mõelda, kas väljaminekut saaks kuidagi koondada.

4. Kasutage peresoodustusi

Üks nutikaid viise, kuidas rohkem raha säästa, on hakata kasutama peresoodustusi – ometigi olete ju nüüdsest kaasaga väike pere. Peresoodustusi võib leida erinevatest ettevõtetest, näiteks on pankadel soodsamaid pakette peredele, laenu võib saada soodsamalt ühistaotlusega ning teinekord võib olla isegi üritustel või poodides soodsamaid pakkumisi, kui neid kasutavad ühe pere liikmed. Hoidke silmad lahti ja võimalusel kasutage juhust.

5. Leidke tasuta viise, kuidas ühiselt aega veeta

Alati ei ole vaja kulutada tervet varandust, selleks, et mõnusalt aega veeta ning appi ei pea tulema ka kiirlaen, kui on soov lõbutseda. Noore paarina võivad lõbustused tegelikult hammustada suure tüki eelarvest, mistõttu on mõistlik mõelda alternatiividele. On kümneid erinevaid viise, kuidas turteltuvide kombel koos aega veeta, samas kulutamata sentigi. Näiteks, selle asemel, et minna restorani, võite kodus koos kokata. Kinno minemise asemel võite teki alla kerra tõmmata ja telekat vaadata isetehtud näkside saatel. Või miks mitte minna päikesepaistelise ilmaga jalutama? Valikuid on mitmeid – tähtis on mõelda eelkõige oma seatud eesmärgile ning proovida igal sammul raha säästa.

Pidage meeles, et pärast abiellumist olete te partnerid, kes teevad koos ka rahalisi otsuseid. Rääkige kulutused läbi, seadke ühine eesmärk ning nii saate kindlalt ja stabiilselt saavutada kenasti kasvavad ühised säästud.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24