10 edukuse põhimõtet, mida usuvad maailma edukaimad inimesed

Edu võib saavutada erinevatel viisidel. Mõned inimesed lähevad ülikooli ja omandavad erialahariduse. Mõned otsivad tasuva töökoha. Mõni alustab oma ettevõttega ja riskeerib suuresti, et hiljem nautida raske töö vilju. Ükskõik, millise edutee sa oled valinud, sa võid salamisi siiski kadestada edukaid inimesi, kelle puhul näib nagu kõik, mida nad katsuksid, muutuks kohe kullaks.

Kui tahad isegi oma edu üle ohjad võtta ning tagada, et sinu karjääritee kulgeks õigel teel, võivad sind aidata 10 järgnevat lihtsat põhimõtet.

Ühenda oma oskused oma huvialadega

Kõige hullem asi, mida sa saad teha oma karjääri jaoks, on järgida arutuid rahateenimisvõimalusi ning teha kõike üksnes raha teenimise eesmärgil. Kui sa ei suhtu asja südamega, toob see rada varem või hiljem kaasa ebaõnnestumised. Olgu tegemist töökohaga või oma ettevõttega – see peab olema midagi, mida sa jumaldad ning milles sa oled hea või mille puhul sa soovid saada parimaks. Sul peab olema põletav kirg valdkonna vastu.

Töötades millegi kallal, mis on sinu südamesoov ja suurim kirg, suudad sa ka paremini vastu panna kriitikanooltele. Ükskõik, mida sa ka ette ei võtaks, alati on kuskil keegi, kes üritab visata kaikaid kodaratesse. Kui sa usud ise oma tegevusse, ei murra sind kriitika.

Suhtumine on olulisem kui teadmised

Kui oled kasvanud üles arhailises kogukonnas, kus peetakse haridust kõige aluseks, siis siin on sulle raputav väide: edu sõltub rohkem sellest, kuidas sa suhtud asjadesse ning kuivõrd motiveeritud ja pühendunud sa oled, kui sellest, kui palju sul on valdkonna kohta teadmiseid.

Miks see nii on? Vastus on lihtne. Teadmiseid on alati võimalik omandada, kuid õiget suhtumist on äämiselt rohke, kui mitte võimatu, saavutada.

Kui oled alustav ettevõtja, võid arvata, et edu saavutamiseks piisab üksnes heast äriideest. Kaugeltki mitte! Äriline edu on kaheksakümne protsendi ulatuses kinni sinu suhtumisest ja kahekümne protsendi ulatuses kõigest muust. Psühholoogia mängib olulist rolli ning kui sa oled motiveeritud ja pühendunud, ei takista teadmiste puudumised – teadmiseid saab hankida alati.

Äriideest üksi ei piisa

Nagu eelmises punktis juba mainitud, ei piisa ainult ideest. Idee ise võib hea olla, kuid kui seda pole võimalik realiseerida või reaalses elus ei ole võimalik sellest kujundada praktilist lahendust, jääbki idee üksnes ideeks.

Sel põhjusel ka soovitatakse luua esmalt prototüüp või muul moel katsetada, kas äriideel on võimalik edu saavutada. Ära ole kinni äriplaanis, vaid mõtle reaalsele elule.

Sama kehtib isegi kellegi heaks töötamise puhul. Sa võid ideepoolest olla väga andekas inimene, aga kui sa ei suuda oma ülemusele näidata oma võimeid, ei piisa sellest, et sa oled ideepoolest talendikas töötaja.

Alusta kohe

Kui sul on südamesoov, ei tohiks eales selle teostamist edasi lükata või muidu ei teegi sa seda kunagi. Ära lükka ideid edasi vabanduste tõttu – sa ei õpi kunagi, kui sa istud niisama, käed rüppes, ja loodad, et elu paraneb.

Kui soovid alustada ettevõtlusega, ära lükka seda edasi seetõttu, et sul pole piisavalt raha või sa pole kindel, kas sinust saaks hea ettevõtja. Unusta ära üldse fraas „hea ettevõtja“. Selle asemel ürita luua kas või minimaalne versioon oma äriideest, et näha, kas sellel oleks turgu. Tegutse sammhaaval ja ära mõtle üle.

Sa ei ole kunagi 100% valmis

Fakt jääb faktiks: kui sa ootad karjääriredelil tõusmisega seni, kuni oled enda arust sada protsenti valmis, ei alusta sa kunagi. On võimatu olla oma tegevuses täiesti perfektne, olgu tegemist ametikoha või ettevõtlusega. Toode ei pruugi kunagi olla või tunduda perfektne, kuid kui sa ootad ja viivitad, võib keegi teine napsata ära sinu ideed.

Ära oota, kuni sul on rohkem kogemusi, teadmiseid, raha või midagi muud. Tegutse kohe – seda maagilist valmidustunnet ei pruugi tulla isegi siis, kui oled tegutsenud aastaid oma valdkonnas.

Sinu aeg on kõige väärtuslikum ressurss

Ettevõtlusega alustades pead mõistma, et sinu kui ettevõtte juhi aeg on kõige väärtuslikum. Kui sa kulutad oma aega selleks, et teha ebaolulisi igapäevaseid asju, on see ärile kahjulik.

Kõige edukamad inimesed maailmas teavad, et edu saavutamiseks on oluline mitte töötada palju, vaid töötada nutikalt. Kui vähegi võimalik, leia keegi, kes saaks tühisemaid ülesandeid teha sinu eest ning keskendu asjadele, mis on ettevõtte jaoks olulisemad.

Ära aja end eesmärkidega hulluks

Võib-olla soovid sa saada miljardäriks, aga kui sa keskendud ainult sellele eesmärgile, annad peatselt alla, sest tunned nagu see ei saaks kunagi tõeks. Selle asemel jaga oma suur eesmärk väiksemateks, jõukohasemateks ampsudeks, mille täitmisel oled järjest lähemal oma suurele eesmärgile. Nii ei teki stressi ega ärevust eesmärkide mittesaavutamise pärast, vaid hoopis vastupidi – oled motiveeritud, sest oled taas sammuvõrra lähemal.

Väldi krediiditooteid ja hoia kulusid kontrolli all

Kui sul on äriidee, võib tunduda ahvatlevana võtta ärilaen, mis aitaks katta kõikvõimalikud kulutused ja ei paneks sind raha pärast muretsema. Nagu laen ilma konto väljavõtteta on äärmiselt ohtlik, on sama ohtlik käendada juhatuse liikmena alustava ettevõtte laenu – just seda tuleb teha ärilaenu saamiseks, vähemalt enamjaolt. Alustades oma ettevõttega on suurima tõenäosusega sissetulekud veel ebastabiilsed. Seni, kuni sa pole end oma valdkonnas veel tõestanud ja rahavool pole stabiilne, ei tasuks riskida krediidikohustustega.

Samamoodi tuleks kontrollida kulutamist üleüldiselt. Väldi raha kulutamist igal võimalusel. Veelgi parem: ära kuluta raha üldse seni, kuni sa pole seda teeninud. See on üks põhireeglitest, mida tuleks jälgida nii era- kui ka ärielus.

Loo tutvuseid

Ära alahinda seda, kuivõrd võimsad võivad olla suhted klientide, partnerite või teiste osapooltega sinu tööstuses. Tasuks suhelda isegi konkurentidega – paljud esmakordsed ettevõtjad hoiavad konkurentidest eemale, kartes, et see paneb ohtu nende äriidee, kuid konkurentidelt võid just saada väärtuslikke teadmiseid või isegi luua sõprussuhteid. Suhtle inimestega ja ole aktiivne. Kui sul on tutvuseid, on peaaegu võimatu, et sa ei saa üle mõnest takistusest, sest sinu lähedal on alati keegi, kes saab sind toetada.

Kasuta erinevaid ressursse

Ükskõik, mis valdkonnaga sa tegeled, on oluline, et leiaksid endale kasulikud tööriistad, mis aitavad sul oma tööd teha efektiivsemalt. Kalendermärkmik, organiseerimisprogrammid, märkmelehed – on mitmeid meetmeid, mis tulevad sulle appi ja aitavad korrastada prioriteete või näitavad sulle selgelt, millistele ülesannetele kulutad kõige rohkem aega.

Samuti tasuks uurida seda, mida on teinud sinu valdkonnas sinu eelkäijad. Teadlasena ei hakkaks sa ju ühtegi uurimust tegema enne, kui sa pole tutvunud varasemate materjalidega. Sama põhimõte kehtib iga valdkonna puhul. Uuri lähemalt, mida on varem tehtud ning millised on olnud suurimad komistuskivid. Nii toimides vähendad sa koheselt ebaõnnestumise võimalust!

Ära karda edu poole sihti seada, kuid ära unusta ka neid ülalmainitud põhimõtteid – need võivad aidata sul üle saada nii mõnestki takistusest sinu karjääriteel.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24