3 mugavat mobiilirakendust, mis võimaldavad hõlpsalt raha säästa

Nutitelefon on muutunud igapäevaelus täiesti lahutamatuks kaaslaseks ning ammugi ei ole enam tegemist seadmega, mis kõlbab üksnes suhtlemiseks. Nutitelefon on ühtaegu mänguvahend, meelelahutuskeskus, ajaleht ja isegi pank. Miks mitte aga muuta raha säästmine samuti lihtsamaks ning laadida telefoni mõni mobiilirakendus, mis aitab rahaasjadel silma peal hoida ning teha sinu eest raske eelarvestustöö ära?

Hõlpsama valiku tegemiseks leiad alljärgnevalt 3 mugavat rakendust, mis aitavad raha säästa ja rahaasjad üleüldiselt kontrolli all hoida.

  1. Mint – Tuntud tarkvaraarendaja Intuit loodud Mint on mobiilirakendus, mis võimaldab luua isikliku eelarve ja hoida jooksvalt kogu aeg silma peal sellel, palju raha eelarves alles on. Nii ei ole ohtu, et kulutad üleliigselt palju ning kuu lõpus ei pea samuti muretsema raha puudujäägi pärast.
    Rakendusse on võimalik sisestada ka infot arvete kohta, et saaksid silma peal hoida, millised arved vajavad veel tasumist. Eraldi on veel ka investeeringute kategooria neile, kes teenivad investeerimistulu ja soovivad silma peal hoida oma varadel.
    Erinevalt paljudest teistest sarnastest rakendustest, on Mint täiesti tasuta ning see on saadaval nii Androidi kui iOS operatsioonisüsteemide kasutajatele. Ainsa miinusena aga ei pruugi programm tunnistada Eesti pangaandmeid, kuid sellest hoolimata on tegemist mugava rakendusega oma eelarve jälgimiseks.
  2. Daily Budget – Daily Budget on ülimalt lihtne äpp, mis on mõeldud spetsiifiliselt eelarvestamise jaoks. Programm kalkuleerib su sissetuleku põhjal päevase eelarve, arvestab hulka ka igakuised vajalikud kulutused nagu kommunaalkulud ja muu sellise ning küsib isegi, kui palju raha sooviksid sa kuus säästa. Seejärel arvutab rakendus iga päeva jaoks eelarve, võimaldades sul mugavalt jälgida päevast päeva, kas rahaasjad on stabiilselt kontrolli all.
    Rakenduse üks miinus on asjaolu, et hetkel on olemas üksnes iOS versioon ning seega saavad rakendust nautida üksnes Apple toodete kasutajad. Kui sa kasutad aga iPhone’i ja ei soovi teha eelarvearvutusi käsitsi, siis on Daily Budget ilmselt üks kõige lihtsamaid rakendusi, mida proovida – paar klõpsu ja ülimalt selgejooneline kasutajapaneel ning kõik rahaasjad on kontrolli all.
  3. Acorns – Acorns on nende kolme rakenduse hulgast kõige uuenduslikum ja on palju enamat kui lihtsalt rakendus raha säästmiseks. Äpp kasutab põnevat süsteemi, mis investeerib iga ostu pealt teatud summa. See tähendab, et kui sa teed ostu, siis võtab rakendus automaatselt summa, mille investeerib teatud fondi.

See ei toimu muidugi täiesti suvaliselt, vaid enne investeerimise alustamist tuleb täita oma profiil väga põhjalikult ning lisaks soovitab rakendus investeerimisportfoolio, mis sobiks sinu sissetuleku ja andmetega kõige paremini.

Acorns sobib eelkõige neile, kes kasutavad igapäevaelus toimetades krediitkaarti ning soovivad alustada investeerimist, kuid ei taha kulutada aega keeruliste investeerimisprofiilide lehitsemisele ja manuaalsele investeerimisele. Rakendus teeb raske töö ära ning sa saad jälgida iga päev, kuidas investeeringud kasvavad. Rakendus on saanud palju kiita ka aktiivse ja põhjaliku klienditeeninduse eest, lisaks on olemas nii Android kui iOS versioon, seega kõik saavad oma kätt proovida. Teades, et rakendus investeerib raha iga kord, kui sooritad kaardiga ostu, väheneb ehk ka impulsiivsete ostude tegemine – nii saad mõnes mõttes raha säästa.

Rakendusi on äpipoes aga sadu ning on erinevaid variante, mis võimaldavad kas üksnes investeerida, pakuvad sooduspakkumisi poodides või aitavad eelarvet luua. Kui sa ei soovi luua eelarvet käsitsi, siis aitab mobiilirakendus hädast igal juhul välja.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24