Nõuanded värsketele lapsevanematele rahaga toime tulemiseks

Uuringute kohaselt kardavad värsked lapsevanemad kõige rohkem seda, et nad ei tule enam rahaga toime või ei suuda lapsele pakkuda kõike, mida laps vajab. Arusaadavalt tekitab esimese lapse ilmaletulemine stressi ja hirmu tuleviku ees, ent värskete lapsevanematena on mitmeid asju, mida saab ette võtta, et tagada edukas majandamine ning lapsele kindel tulevik.

  1. Ära unusta hoiuseid ja kindlustust
    Üks olulisi asju, mis võib lapse sünni järgses tuhinas meelest minna, on kogumishoiuse ja elukindlustuse sõlmimine. Raha kogumist tuleks alustada nii vara kui võimalik, et tagada lapsele iseseisva eluga alustamise ajaks korralik toetusfond, mis võimaldab muretult õpingutele keskenduda. Samuti aitab kogumishoius toime tulla võimalike ootamatute kulutustega, seega saad tänu hoiusele pisut kergemini hingata.
    Ka elukindlustuslepingu sõlmimine on oluline. Juhul, kui laps peaks kriitiliselt haigeks jääma või juhtuma mõni muu õnnetus, on kindel, et õnnetusjuhtum on kindlustatud ning saab keskenduda üksnes lapse paranemisele. Elukindlustust saab lapsele sõlmida alates 3. eluaastast.
  2. Väldi tarbetuid kulutusi
    Kõik poodides olevad imearmsad mõmmikud, mänguasjad ja riided on nii ahvatlevad, et kutsuvad kulutama. See on aga kõige suurem viga, mida uued vanemad teevad – kiputakse ostma mõttetult palju erinevaid beebitarbeid, mida reaalsuses ei kasutata mitte kunagi.
    Sellise vea vältimiseks küsi nõu teistelt lapsevanematelt või võimalusel enda vanematelt ning tee nimekiri asjadest, mis on hädavajalikud. Samuti uuri, kas oleks võimalik osasid asju laenata sõpradelt ja tuttavatelt või osta kasutatud asjade kauplustest. Teise ringi poodides on meeletutes kogustes ilusaid beebiriideid ja mänguasju, mida on ehk kasutatud vaid korra või üldse mitte. Isegi, kui sa ei ole rahaliselt kitsikuses, ei ole mõtet kulutada tarbetult palju. Iga euro, mille sa säästad tarbeasjadelt, võid sa panna kõrvale mustadeks päevadeks või lapse kogumishoiusele.
  3. Tee perele eelarve
    Kõige lihtsam viis mõistmaks, palju on iga kuu lapse jaoks raha üle, on eelarve loomine. Alusta eelarve loomisega juba enne lapse sündi ning pane kirja kõik igakuised kulud ja tulud. Mida täpsem ja realistlikum on eelarve ning mida varem pere alustab sellest kinni pidamisega, tegemata plaaniväliseid kulutusi, seda lihtsam on peale lapse sündimist ning samuti on sul kindel teadmine, et lapse jaoks on iga kuu piisavalt raha.
  4. Ära unusta pensionipõlve
    Lapse saamisel on kogu tähelepanu jäägitult pühendatud lapsele ning talle vajalike asjade soetamisele. Seejuures unustatakse aga ära iseenda eest hoolitsemine. Ürita iga kuu jätta oma eelarves piisavalt ruumi ka pensionipõlve ajaks säästmise jaoks. Riiklik pension on üsna madal ning seega on mõistlik alustada säästmist noorena. Enda jaoks raha säästmine ei ole sugugi isekas, vaid oma lapse tuleviku heaolu tarbeks investeerimine – su laps soovib, et sa elaksid väga pikalt ja õnnelikult ning pension aitab kindlustada tulevase rahamuredest vaba elu.
  5. Planeeri kodu soetamist
    Arusaadavalt on oma kodu ostmine üsna kulukas ning võib tunduda üle jõu käivana, ent üürikodus elamine ei ole pikaajaline lahendus. Üks olulisemaid finantsilisi otsuseid, mida sa oma elus teed, on kodu soetamine ning sama oluline on selle otsuse tegemine ka lapse sünni korral: laps vajab turvatunnet ja stabiilsust ning päris oma kodu tagab need mõlemad. Ära lükka kodu ostmist edasi ning uuri võimalusi, mis aitaksid sul osta kodu.
    Isegi, kui su igakuine sissetulek on madal ning pead igat senti veeretama näppude vahel, saad sa tagada lapsele finantsilise kindluse. Alusta nendest mõtetest ning loo eelarve ja ava tasuta kogumishoius. Samm sammu haaval saab ehitada lapsele stabiilse ja mugava elu.

Reklaam

monefit

creditstar

ferratum

credit24